نشست نماز درکاهش آسیب های اجتماعی با همکاری ستاد اقامه نماز و سازمان بهزیستی استان یزد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فروهراز اساتید مرکز تخصصی نماز قم در جمع کارکنان سازمان بهزیستی به نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

وی در این نشست به بیان اینکه چه ارتباطی بین آسیب های اجتماعی و نماز وجود دارد گفت: باید با توصیف و تحلیل ارتباط انسان در چهار محور ارتباط با خدا، ارتباط با خود،با همنوع و با محیط و با توجه به نقش تاثیرگذار نماز و چگونگی این فرآیند بر کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

حجت الاسلام فروهر منشا تمام انحرافات و علت تمام نا بسامانی ها در آسیب دیدن ارتباط انسان با خدا عنوان کرد و اظهار داشت: زمانی که ارتباط انسان به هر دلیلی با خدا قطع گردد، اینجا نقطه آغاز انحراف و سقوط او بوده و همین عامل باعث آسیب دیدن دیگر محور های ارتباطی می شود.

وی برای بررسی بروز انواع ناهنجاری ها در حوزه فردی و اجتماعی چنین بیان داشت که : فردی که به دلیل غفلت از یاد خدا ،حب دنیا،خود برتربینی،و .. از ارتباط با خدا محروم گردیده به طریق اولی به ارتباط خود با دیگران و با محیط پیرا مون خود نیز آسیب خواهد زد.

حجت الاسلام فروهر، نماز را از جمله دستورات خداوند معرفی کرد که به تنهایی ارتباطات آسیب دیده چهارگانه انسان را سامان داده ،اظهار داشت: نماز انسان را در محور ارتباط با خدا از هر قید و بندی خارج می کند و با درک عظمت او ،دیگر در زندگی به بن بست نمی رسد. در محور ارتباط با خود، بندگی را شغل خود می داند و فقر ذاتی خود را در برابر بی نیازی او فراموش می کند.

وی در پایان گفت: برکسی پوشیده نیست که هرچه رابطه با مادیات و دنیا بیشتر باشد،مشکلات و گرفتاری ها نیز به تبع آن افزوده می شودو تنها راه رهایی از این ورطه،توجه عمیق به معنویات و ذکر و یاد خداست که بهترین ذکرها ، نماز می باشد که با خواندن آن دلها آرام می گیرد و جامعه بشری به سمت کمال حرکت خواهد کرد.

حجت الاسلام فروهر در خاتمه این نشست به سوالات حاضران در جلسه پاسخ دادند.