به مناسبت ماه مبارک رمضان نشست تخصصی توجیهی نماز و قرآن با حضور جمعی از ائمه جماعات روحانی مساجد شهرستان زابل و دفتر تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار گردید.

این برنامه ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد. در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین عارفی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان زابل ضمن عرض خیر مقدم خدمت همه مدعوین و قبولی طاعات و عبادات گفت: رمضان ماه مهمانی خداست و ما از ظرفیتهای این ماه معنوی که ماه بهار قرآن است باید استفاده جدی ببریم.

ایشان در ادامه یکی از دغدغه های مهم جامعه اسلامی را اقامه نماز و وظیفه واجب و اصلی امامان جماعت مساجد را توسعه و ترویج فرهنگ نماز در بین نوجوانان و جوانان و همچنین همسایگان مساجد بیان کردند.

حجت الاسلام عارفی در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به اینکه اجلاس امسال با هدف شیوه های دعوت به نماز در استان سمنان برگزار خواهد شد از شما امامان جماعت محترم خواستارم تا ضمن استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان با برگزاری نشستهای نمازشناسی و شیوه های دعوت به نماز در مساجد،ادارات و دستگاههای اجرایی و همچنین حضور در جلسات قرآن مساجد با در نظر گرفتن و در اولویت قرار دادن آیات نمازی و تفسیر این آیات این امکان فراهم شود تا جمعیت نمازگزاران و اقامه کنندگان نماز روز به روز در مساجد،نمازخانه های ادارات، نمازخانه های مدارس افزایش پیدا کند.