با برنامه ریزی ستاد اقامه نماز و همکاری آموزش و پرورش شهرستان نشست دانش آموزی با موضوع نماز و نقش بازدارندگی آن روز دوشنبه ۷ خردادماه سال جاری با حضور حجه الاسلام و المسلمین جعفری دبیر اقامه نماز شهرستان شهرضا، دانش آموزان پیش دانشگاهی دختر و پسر روستای هونجان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان در این نشست حجه الاسلام و المسلمین جعفری به عنوان سخنران ضمن اشاره به ارزش و جایگاه رفیع اقامه نماز پیرامون تعبد و تقید به واجبات به ویژه نماز آن هم نماز اول وقت مطالبی را عنوان نمود.

وی بر نقش والای نماز در ایجاد نظم در ابعاد مختلف زندگی هر نمازگزار و همچنین بازدارندگی نماز از انجام منکرات و مفاسد اجتماعی تأکید نمود و افزود افراد مقید به اقامه نماز در مقابل معاصی و منکرات مصونیت پیدا می کنند و از آثار و برکات بی شمار این فریضه واجب و مقدّس بهره مند خواهند شد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شهرضا در قسمت دیگری از سخنان خود با استناد به نظر حضرت امام صادق (ع) تقوا را اینگونه تشریح نمود: تقوا این است که خداوند تو را بیابد در صحنه هایی که می خواهد تو در آن باشی (انجام معروف ها مثل نماز) نیافتن انسان در صحنه های منکرات مثل غیبت، ترک نماز اول وقت، ترک نماز جماعت و …

در خاتمه این نشست دانش آموزان سئوالات خود در حوزه نماز را مطرح و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان به آنان پاسخ گفت.