نشست نقش نماز در کاهش آسیب ها و خطرات فضای مجازی با همکاری ستاد اقامه نماز و معاونت فرهنگی مدرسه علمیه معصومیه یزد برگزار شد.

بررسی نقش نماز در کاهش آسیب های فضای مجازی با حضور حجت الاسلام والمسلمین فروهر در جمع خواهران و اساتید مدرسه علمیه معصومیه یزد برگزار شد.

حجت الاسلام فروهر به نقش شبکه های اجتماعی و جایگاه آن در ابعاد مختلف زندگی افراد پرداخت و گفت: شبکه اجتماعی امروزه در همه ابعاد مختلف زندگفی افراد تاثیر گذاشته است. و نمی توان این نقش را در زندگی افراد نادیده گرفت. در حال حاضر اینترنت ابزار مناسب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری محسوب می شود به شرط آن که در راه صحیح استفاده شود. وافراد برای ورود به این دنیای مجازی باید با اطلاعات کافی باشند.

وی استفاده درست از این فضا و جلوگیری از آسیب ها و پیشامدهای موجود در فضای مجازی به نقش مهم خانواده ها اشاره کرد و گفت: در پیشگیری از آسیب های فضای مجازی، توجه والدین به فرزندان بسیار مهم است. والدین باید آگاه باشند که تغییر در رفتار فرزندان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آنهاست.

حجت الاسلام فروهر به چند مورد از راهکارهای مقابله با آسیب های فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: توجه و همراهی فرزندان در فضای مجازی، گذراندن اوقات بیشتری با فرزندان، فرهنگ سازی استفاده مفید و بهینه از فضای مجازی،…

وی فضای مجازی را محل امنی ندانست و گفت: هیچ کس نمی تواند بگوید که فضای مجازی فضایی پاک و امن برای فعالیت می باشد. برای فعالیت در این فضا و ایمن بودن از گناه و آلوده شدن، باید به یک نیروی قوی و محکم متصل باشد و نماز تنها عمل عبادی است که در همه ابعاد زندگی انسان اثر می گذارد.

حجت الاسلام فروهر نماز را بعنوان پل ارتباطی انسان با خدا برای دوری از هر گونه فحشا و منکری دانست و گفت: باید در بین نسل جوان این پل ارتباطی را قوی کنیم و با ایمان واتکا به این عظیم قدرت، به آرامش برسند.

وی در خاتمه به سوالات خواهران پاسخ دادند.