کارگاه نماز وفضای مجازی با حضور حجت الاسلام فروهر از اساتید مرکز تخصصی نماز در جمع کارمندان استانداری یزد برگزار شد.

در این کارگاه حجه الاسلام فروهر آسیب های فضای مجازی پرداخت و گفت: فضای مجازی امروزه جزیی از زندگی ما شده است و اگر این فضا درست مدیریت نشود آسیب های جبران ناپذیری برجا می گذارد. و این آسیب ها بیشتر متوجه نسل جوان و نوجوانان می باشد

استاد فروهر در مورد استفاده جوانان از اینترنت را چنین عنوان کرد که : جوانان به جای اینکه ازاین فضا بهترین استفاده را برای رشد و شکوفایی و پیشرفت در زمینه های مختلفی کنند صرف جستجو در شبکه های مستهجن می کنند.

وی به بیان راهکارهای محدود سازی و فیلترینگ فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: این فضا اگر چه درست استفاده شود سودبخش و مفید است ولی باید حتما مسئولین این محیط را امن و قابل استفاده کنند.

حجه الاسلام فروهر فضای مجازی را بهترین راه برای تبلیغ دانست و گفت: برای کارهای تبلیغی در این فضا باید آموزش های لازم را دید و آموزه های دین را در این فضا قرار داد.

وی نماز را بهترین راه برای مقابله با منکرات و زشتی ها عنوان کرد و گفت: نماز نقش موثری در مقابله با منکرات و زشتی ها دارد و اشاعه فرهنگ نماز می تواند با تقویت روحیه معنوی در فرد،باعث ایمن سازی او در برابر خطرات و تهدیدات فضای مجازی می شود.

استاد مرکز تخصصی نماز در پایان جلسه به سوالات حضار در مورد فضای مجازی پاسخ دادند.