به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، حجت الاسلام مهدی عرب پور، عصر امروز در بیستمین روز از ماه مبارک رمضان در آئین جمع خوانی قرآن کریم در حسینه ثارالله شهر کرمان با اشاره به سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد و ایام شهادت حضرت علی(ع) اظهارداشت: امام خمینی(ره) روز ۱۵ خرداد را از روزهای عزا در تاریخ انقلاب اسلامی معرفی کردند.

وی با اشاره به اینکه راه های زیادی برای درک ذات الهی وجود دارد گفت: در وجود هر انسانی گرایش به خدا و خالق هستی وجود دارد و این گرایش ذاتی خود یکی از راه های رسیدن به خداوند است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان با بیان اینکه نظم موجود در هستی و کائنات از دیگر راه های رسیدن به وجود خداوند است افزود: وجود علت و معلول نیز راه درک وجود خالق در جهان است.

وی با اشاره به اینکه در آیات قران این سوال مطرح می شود که آیا به جز خدای واحد خدای دیگری هم هست بیان کرد: آیات و نشانه های زیادی در عالم هستی وجود دارد که این آیات همه نشانه ای بر وجود خداوند است.

عرب پور با بیان اینکه در ۳۴ سوره از سوراه های قرآن در باره حضرت موسی سخن به میان آمده گفت: در سوره قصص زندگی حضرت موسی به صورت کامل بیان شده که از ابتدای تولد تا داستان های مختلف زندگی آن حضرت و مبارزه با فرعون در این سوره نقل شده است.

وی با بیان اینکه آیات دوم و سوم سوره قصص از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: در این آیات دو جبهه حق و باطل ترسیم شده است که تقابل این دو جبهه اهمیت دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان با اشاره به اینکه انسان های ستمگر همیشه در تاریخ این کره خاکی بوده و هستند تصریح کرد: بزرگی و استکبار از جمله ویژگی های شخصیتی این افراد ستمگر است.

وی با بیان اینکه تضعیف دیگر مردم و فرقه فرقه و ایجاد تفرقه در میان مردم از دیگر ویژگی های مستکبران عالم است بیان کرد: مستکبران به واسطه قدرت خود در دنیا فساد می کنند.

عرب پور با اشاره به اینکه امروز هم ما در این دنیا شاهد وجود فرعون ها هستیم افزود: اما خداوند با وجود همه این فرعون ها در قرآن فرموده که اراده خداوند بر این است که مستضعفین وارثان حقیقی زمین باشند.