حجت الاسلام محمد شریف حسینی، معاون آموزش ستاد اقامه نماز فارس در گفت وگو با ایکنا از فارس، از اجرای برنامه های متنوع آموزشی نماز برای گروه های مؤثر خبر داد و گفت: ما تلاش می کنیم تا برنامه های آموزشی و فرهنگی خود را به سمت گروه های موثر سوق دهیم.
وی مصداق گروه های مؤثر را ورزشکاران، هنرمندان، هیئات مذهبی، مسئولان کانون های مساجد، مسئولان مؤسسات قرآنی و غیره که این ستاد کمتر به سراغ آن ها رفته است، برشمرد و گفت: برای هر کدام از این ها در حال رایزنی با ادارات و نهادهای ذیربط آ ن ها هستیم.

تلاش جهت برگزاری کلاس های نمازشناسی برای مؤسسات قرآنی
حسینی ادامه داد: به عنوان مثال از اداره کل ارشاد خواستیم که مؤسسات قرآنی خود را به خط کرده و یک دوره کلاس های نمازشناسی برای این ها برگزار کنیم و به همین ترتیب به کانون های مساجد گفتیم که کانون های فعال خود را معرفی کرده و به ما تاریخ دهند تا ما برای مدیران آن کانون ها کلاس های تخصصی نماز برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه جمع آوری و انسجام گروه های مؤثر با ادارات مربوطه و برنامه ریزی و استاد آن با ماست، گفت: همچنین از تربیت بدنی خواستیم تا گروه های مختلف ورزشکاران، قهرمانان مدال آور و غیره را تشکیل داده تا بتوانیم یک کلاس ۴۰ نفره تشکیل داده و مباحث نمازشناسی را به صورت ساندویچی به آنان ارائه دهیم تا با نماز ارتباط بیشتری بگیرند.

محمد صلاح؛ نمونه کامل یک الگوی مؤثر تبلیغ دین
معاون آموزش ستاد اقامه نماز فارس، ورزشکاران را یکی از مؤثرترین گروه ها در تبلیغ دین و نماز برشمرد و گفت: به عنوان مثال محمد صلاح، بازیکن مصری در فوتبال انگلیس بدون اینکه کسی به او گفته باشد یکسری کارهای نمازی می کند مثلاً در هواپیما نماز می خواند و یا بعد از گل هایش سجده شکر به جا می آورد و این باعث شده است که برخی از هواداران او بگویند که به اسلام علاقه مند شده اند و یا حتی گفته اند می خواهند مسلمان شوند لذا خوب است که به چنین قشرهایی برای ترویج فرهنگ نماز توجه ویژه ای شود.