به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام محمدرضا شمس‌الدین دبیر ستاد اقامه نماز استان سمنان در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشنواره ملی سرود ترنم الهی با بیان اینکه این جشنواره، چارشنبه هفته جاری به میزبانی ستاد اقامه نماز استان سمنان در مجموعه فرهنگی شهید کلاهدوز شهمیرزاد برگزار خواهد شد، تأکید کرد: حضور ۲۵۰ نفر در قالب ۱۶ گروه سرود از استانهای مختلف کشور در این مراسم قطعی شده است.

وی با یادآوری اعلام فراخوان شرکت در این جشنواره در بهمن ماه سال گذشته افزود: در این مدت ۱۱۰ اثر از سوی ۲۱۷ گروه سرود به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شد که از بین آنها،۱۶ گروه برای حضور در مرحله نهایی پذیرفته‌ شدند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان سمنان ادامه داد: این ۱۶ گروه از استان‌های البرز، قم، آذربایجان شرقی، فارس، تهران، کرمان، هرمزگان، مازندران، خراسان رضوی و سمنان در این جشنواره حضور خواهند یافت.

شمس‌الدین بابیان اینکه سه گروه برتر از سراسر کشور در اختتامیه این جشنواره مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، گفت: شعر، نحوه اجرا، لحن، پیام، هماهنگی و … از مولفه‌هایی هستند که در هر سرود، مورد قضاوت داوران قرار خواهند گرفت.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: تقویت محتوای گروه‌های سرود، ترویج فرهنگ نماز، ترغیب نوجوانان به فعالیت‌های هنری پیرامون این فریضه الهی و … در زمره اهداف این جشنواره است.