به گزارش خبرگزاری شبستان ایلام، فیض الله رضایتی، مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام، صبح امروز (۲۴ تیر) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: مسابقه کتابخوانی به منظور ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح استان ایلام همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

وی، با بیان اینکه این مسابقه کتابخوانی از روی متن کتاب خانه بهشتی( اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز) اثر دکتر محمد داودی برگزار می شود، افزود: علاقه مندان برای شرکت و ثبت نام در این مسابقه کتابخوانی می توانند به آدرس اینترنتی ستاد اقامه نماز کشور مراجعه کنند.

رضایتی، با اشاره به اینکه این مسابقه کتابخوانی از ابتدای آذرماه سال جاری همزمان با سراسر کشور آغاز و تا پایان آذرماه ادامه دارد، ابراز کرد: آزمون کتبی این مسابقه کتابخوانی در پایان آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد و به برندگان این مسابقه جوایز نفیسی اهدا می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام، هدف از برگزاری این آزمون و مسابقه کتابخوانی را ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و همچنین آشنایی والدین با روش های دعوت به نماز فرزندان برشمرد و گفت: امروز لازم است که والدین بیش از گذشته با روش های صحیح دعوت فرزندان به نماز آشنا شوند.

وی، در ادامه با بیان اینکه اجلاس سراسری نماز در سال جاری با محوریت شیوه های دعوت به نماز در کشور برگزار می شود، در استان نیز این اجلاس در مرکز استان به منظور تجلیل از فعالان و دستگاه های برتر در حوزه نماز برگزار و همچنین تلاش می شود که در شهرستان های استان نیز برگزار شود.

رضایتی، بیان کرد: این اجلاس در سه ماه سوم سال جاری برگزار می شود و همچنین فراخوان ارسال مقالات نیز از طریق ستاد اقامه نماز کشور ارائه شده و علاقه مندان تا پایان مرداد ماه سال جاری برای ارسال مقالات از طریق سایت ستاد اقامه نماز کشور فرصت دارند و می توانند مقالات خود را ارائه دهند.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: در تابستان سال جاری در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تلاش شده که برنامه های آموزش نماز، صحیح خوانی و قرائت اذکار نماز و آداب نماز در سطح کانون های فرهنگی و هنری، کانون های کمیته امداد و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز اوقات فراغت استان ارائه شود.