معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان، با تاکید بر اهمیت تقویت فرهنگ دینی در جامعه، گفت: ترویج و فرهنگ سازی بیشتر در زمینه اقامه نمازوقت در جامعه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، حجت الاسلام احمد رضا غلامی، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان، امروز (۹ مرداد) در گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز  دستگاه های اجرایی، گفت: نهادینه سازی فرهنگ دینی و تقویت فرهنگ معنویت در جامعه بستر کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی جدی جهت تقویت فرهنگ دینی در جامعه، افزود: برنامه ریزی برای  نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز اول وقت باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حجت الاسلام غلامی، با  اشاره به  نقش خانواده در تبین فرهنگ اقامه نماز، افزود:  تقویت فرهنگ دینی و اقامه نماز اول وقت بستر هدایت جوانان، بصیرت افزایی و مقابله با توطئه های دشمنان است.

حجت الاسلام غلامی،  با اشاره به حضور روحانیون در ادارات و نهادها، اظهار داشت: این حضور بستر اقامه نماز اول وقت در ادارت و ارگان ها شده است.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی لرستان، در ادامه به دستورالعمل ابلاغی از مرکز در خصوص اقامه نماز اشاره کرد و بیان کرد: این دستور العمل به همه دستگاه ها و نهاد های اجرایی ابلاغ شده است و لازم الاجراست.

وی با اشاره به اینکه برخی ادارات و نهاد ها هم اکنون امام جماعت ندارند، افزود: با هماهنگی نهادها و ادارات و تبلیغات اسلامی بستر اعزام روحانیون به ادارات و نهادها فراهم می شود.

حجت الاسلام غلامی، گفت: ادارات برای حضور روحانیون در ادارات باید درخواست حضور امام جماعت را از طریق مکاتبه اعلام شود.

وی ابراز کرد: از شرایط اعزام روحانی به ادارات داشتن پرونده سجام در حوزه تبلیغات اسلامی است.