دومین گردهمایی دبیران اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان اصفهان روز سه شنبه ۱۶ مردادماه سال جاری با حضور دبیران اقامه نماز دستگاههای اجرایی، مسئولین ستاد اقامه نماز و سازمان تبلیغات اسلامی استان در سالن جلسات آن اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان در ابتدای این جلسه حجه الاسلام اروجی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان ضمن عرض خیرمقدم گزارشی از فعالیتهای انجام شده توسط آن اداره کل ارائه نمود.

وی در ادامه مطالب خود با اشاره به آیات و روایات بر اهمیت اقامه نماز در جامعه تأکید نمود و اظهار داشت اقامه نماز باعث جلوگیری از فساد، فحشاء و منکرات در جامعه خواهد شد.

حجه الاسلام اروجی ضمن بیان اینکه اقامه نماز در جامعه و اقشار مختلف باید با جدیت بیشتری پیگیری شود افزود اقامه نماز نباید به صورت صوری شکل بگیرد بلکه باید باورهای اعتقادی در جامعه نهادینه شود و زمینه ای فراهم گردد تا اقشار مختلف مردم به سوی انجام این فریضه الهی و واجب ترغیب شوند و اگر نماز در جامعه ای رشد کرد باعث پیشرفت آن جامعه خواهد شد.

حجه الاسلام و المسلمین رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان به سبب میزبانی این همایش و همچنین دبیران حاضر در جلسه به اهمیت و جایگاه رفیع اقامه نماز پرداخت و از کلیه حاضریت خواست تا نسبت به ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در جامعه جدیت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس ۲۶ «مسئولان مؤمن در نظام اسلامی باید امکانات گسترده‌ خود را در خدمت این دعوت(نماز) بگذارند.» اظهار داشت مدیران دستگاههای اجرایی باید امکانات خود را در خدمت اقامه نماز و برنامه های مرتبط با آن قرار دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز در قسمت دیگری از بیانات خود بر موضوع بومی سازی برنامه های مصوب نیز توضیحاتی ارائه نمود و تأکید نمود: کلیه دستگاهها موظف هستند در سال جاری نسبت به بحث بومی سازی برنامه ها اقدام نمایند.

حجه الاسلام رنجبر با اشاره به فراخوان بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که با موضوع شیوه های دعوت به نماز در سال جاری برگزار خواهد شد از دبیران اقامه نماز دستگاههای اجرایی خواست تا برنامه های خود را با موضوع اجلاس هماهنگ نمایند و زمینه شرکت کارکنان در این فراخوان را فراهم سازند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن معرفی کتاب «خانه بهشتی» از برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی در مهرماه سال جاری خبر داد و از دبیران اقامه نماز خواست تا نسبت به تهیه کتاب فوق الذکر و شرکت حداکثری پرسنل ادارات در این مسابقه اقدام نمایند.

در ادامه حجه الاسلام اسلامی کارشناس اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در خصوص راه اندازی سامانه جامع اعزام مبلّغ (سجام) توسط آن اداره کل توضیحاتی ارائه داد و از ائمه جماعات خواست تا نسبت به ثبت نام در این سامانه و ارسال گزارش های خود اقدام نمایند.

در خاتمه هر یک از دبیران اقامه نماز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و به بحث و تبادل نظر پرداختند.