تجلیل از نمازگزاران اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران مراسم تقدیر از فعالان و خادمان امر نماز کارکنان با حضور مهندس نصراله نژاد مدیر کل ، حجت الاسلام والمسلمین مرادی مسئول ستاداقامه نمازودبیرشورای فرهنگی ،معاونین ، روسای ادارات وکارکنان برگزارگردید.

در این مراسم مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران ضمن اهمیت نماز و نقش تاثیرگذار امامت و ولایت در جامعه انسانی اظهار داشت : نمازجماعت مقدمه، وحدت صفوف و نزدیکی دل‌ها و تقویت کننده روحی برادری است. نوعی حضور و غیاب بی‌تشریفات و بهترین راه شناسایی افراد است. نماز جماعت بهترین، بیشترین، پاک‌ترین و کم‌خرج‌ترین اجتماعات دنیاست و نوعی دید و بازدید مجانی و آگاهی از مشکلات و نیازهای یکدیگر و زمینه‌ساز تعاون اجتماعی بین آحاد مسلمین است .

نصراله نژاد در ادامه با تاکید به اجرای کامل برنامه های ستاد اقامه نمازضمن تقدیر ازمشارکت فعال کارکنان ،چشم انداز امور فرهنگی را امیدوارکننده و رضایت بخش خواند .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مرادی مسئول ستاد اقامه نماز و دبیر شورای فرهنگی گفت: همه کارهای ما باید برای رضای خداوند متعال باشد پس به دنبال فضای تعامل و محبت باشید و درعبادات و امورات معنوی وفرهنگی بسیار پیش قدم وفعال باشید .

مرادی در سخنانی گفت: پیامبر اکرم(ص) در اهمیت نماز جماعت فرموده است که “هر گاه تعداد افرادی که در نماز جماعت حضور دارند، از ۱۰ نفر تجاوز کند، اگر دریاها مرکب شود و همه درختان دنیا قلم شود و جن و انس و فرشتگان همه نویسنده شوند، قدرت ندارند ثواب یک رکعت آن را بنویسند” همچنین آن حضرت به ابن مسعود فرمود که ” اگر تکبیر نماز جماعت از تو فوت شود و تمام روی زمین را در برابرش صدقه بدهی، فضیلتی را که از دست داده‌ای جبران نخواهی کرد.

در پایان مراسم مسئول ستاد اقامه نماز ضمن تجلیل از نمازگزاران برتر به جهت حضور در نماز و اهمیت به برپایی آن به صورت جماعت خواستار استمرار این موضوع جهت اشاعه فرهنگ اقامه نماز وتلاش بیشتروایجادانگیزه در بین کارکنان شد.

گفتنی است لوح تقدیر و هدایای نفیسی به ۱۱ نفر از فعالان و خادمان امر نمازاداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران اهداء گردید.