به گزارش واحد آموزشی و فرهنگی ستاد اقامه نماز استان زنجان دوره تکمیلی آموزش تربیت مربی نماز کودک ، نوجوان و خانواده صبح روز سه شنبه ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۷ در موسسه مشکات با تدریس حجت الاسلام و المسلمین محمودی از کارشناسان مرکز تخصصی نماز قم برگزار شد.

بنا بر این گزارش ناصری مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان در ابتدای شروع دوره به تشریح اهداف دوره پرداخت و برنامه های آتی ستاد اقامه نماز را برای شرکت کنندگان در دوره بیان نمود و ابراز امیدواری کرد کارشناسان بومی آموزش دیده در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و نشست های فرهنگی همکاری لازم را با ستاد اقامه نماز استان داشته باشند.

این دوره که به مدت ۱۶ ساعت حضوری و ۱۶ ساعت غیر حضوری می باشد تا عصر روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه ادامه خواهد ادامه خواهد داشت که اهداف این دوره عبارتند از : تربیت مربی نماز خانواده در استان ها – ارتقاء سطح علمی و مهارت افزائی مربیان بومی استان ها – گسترش فرهنگ نماز در بین خانواده ها از طریق مربیان آموزش دیده که برای طلاب خواهر و برادری که مدرک حوزوی آنها سطح ۲ و بالاتر  می باشد برگزار می گردد.

سرفصل های آموزشی این دوره در مرحله اول شیوه های دعوت به نماز با موضوعات:

۱- شیوه های دعوت دانش آموزان متوسطه دوم به نماز

۲- شیوه های دعوت دانشجویان به نماز که منابع آن از کتاب مدیریت اقامه نماز در مدرسه و بمدت ۸ ساعت می باشد.

 

در مرحله دوم سرفصل های آثار نماز با عناوین آثار مادی – آثار معنوی و آثار نماز در کاهش آسیب های اجتماعی از کتاب نماز و آسیب های اجتماعی است و بمدت ۸ ساعت خواهدبود.

سرفصل و منابع آموزشی دوره غیر حضوری نیز راه های تکمیل نماز با عنواین اهمیت نماز، دو مشکل اساسی در باب نماز، نواقص نماز های موجود، راه های تکمیل و از بین بردن نواقص نماز و موانع قبول نماز و همچنین تفسیر نماز با عنوان تفسیر اجزای نماز از تکبیر تا سلام به مدت مجموعه ۱۶ ساعت می باشد.

کارشناسان آموزش دیده پس از پایان دوره و اخذ گواهی آموزشی به عنوان مدرسین مرکز تخصصی نماز و ستاد اقامه نماز شناخته می شوند و در دوره های آموزشی و نشست های فرهنگی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.