قزوین – ایرنا- رئیس ستاد اقامه نماز گفت: روضه خوانان، مداحان و سخنرانان در ماه محرم کلام خود را به داستان ها و روایات قرآنی آراسته کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محسن قرائتی شامگاه سه شنبه در دیدار با عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین به مناسبت بازگشت از سفر معنوی حج که در مسجد النبی برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم افزود: روضه‌ها نباید شعر، قصه و تاریخ باشد بلکه باید با بهره گیری از کلام قرآنی و روایات معتبر ایراد شود.
رئیس ستاد اقامه نماز ادامه داد:مداحان و سخنرانان باید برای روضه خوانی از دروازه قرآن وارد شوند و حتی برای تحلیل سیاسی و اجتماعی از مضامین قرآنی بهره گیری کنند.
وی با بیان اینکه بعد از سالها تدبر در قرآن هنوز این کتاب آسمانی را نفهمیده ایم افزود: محرم فرصت تبلیغاتی خوبی است که می توان با بهره گیری از مضامین قرآن برای تحلیل و درک بیشتر کلام آسمانی اقدام کرد.
قرائتی افزود: خداوند به پیامبر اسلام فرمود سخنرانی خود را با بهره گیری از کلام قرآنی ایراد کند و باید مداحان،روضه خوانان و سخنرانان مذهبی ما نیز این شیوه و روش را در پیش بگیرند.
وی ادامه داد: در قرآن مجید ۲۶۸ داستان وجود دارد که می توان از آنها در کنار سایر روایت های معتبر برای سخنرانی ها و خطبه خوانی ها استفاده کرد.
رییس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه باید سخنان مداحان حساب شده باشد یادآور شد: جلسات سخنرانی ها نباید زیاد طول بکشد و نباید عزاداری های بی وقت و صدای بلندگوها مردم را آزار دهد.
حجت الاسلام قرائتی خاطر نشان کرد: امام حسین علیه السلام هم مصباح هدایت و هم کشتی نجات است و باید از این سرمایه عظیم که در همه احوال از زمان تولد تا قبر همراه ماست به بهترین صورت بهره برداری کنیم.