به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان؛ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در دومین روز از برگزاری نوزدهمین اجلاس سراسری سرپرستان مدیریت استانی، پردیس ها و واحدهای تابعه دانشگاه فرهنگیان در پردیس نسیبه، با بیان اینکه اشرف مخلوقات انبیاء هستند و کار انبیاء فرهنگی است، گفت: شما بالاترین سرمایه را دارید، به بی مهری ها توجه نکنید کاری که شما انجام می دهید مهم است و سرمایه های شما میلیون های مغزی است که در اختیار دارید تا بتوانید سرمایه گذاری مهمی انجام دهید.

وی معلمی را کاری مهم و ظریف برشمرد و خاطر نشان کرد: شغل خود را با هیچ چیز عوض نکنید، پاداش تمام کارهای خیری که شاگردان شما انجام می دهند برای شما نیز ثبت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با تاکید بر لزوم کسب مهارت های معلمی؛ با توجه به قرآن کریم عشق و سوز معلمی و سعه صدر را از صفات معلمی برشمرد و گفت: سومین صفتی که معلم باید در نظر داشته باشد پیش قدم بودن است، معلم باید با رفتار و اعمالش تبلیغ کند.

وی با بیان اینکه یک معلم خودش را نباید فارغ التحصیل بداند و باید به صورت مستمر یاد بگیرد، تصریح کرد: معلم تنها مغزش معلم نیست رفتار و کردارش نیز اثر تربیتی دارد، یک معلم کار ۵ مهندس را انجام می دهد، کشف، استخراج، ذوب، ساخت قطعه و بعد مونتاژ می کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به فعالان عرصه تربیت معلم توصیه کرد: به سراغ معلم های پیشکسوتی بروید که بیش از ۲۰ سال تجربه دارند و تمامی این تجربه ها را به شکل کتاب درسی چاپ کنید آن وقت حتی نیاز به روان شناس هم نیست.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه باید دادن مدرک را بر پایه مهارت قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با اشاره به ضرورت یاد گرفتن تفسیر قرآن توسط معلم ها گفت: شبی یک آیه و تفسیر قرآن بخوانید و جوانان را با قرآن آشنا کنید اگر این کار را انجام دادید بزرگترین خدمت را به نسل جوان کردید.