معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز و نمایندگان سازمان نهضت سوادآموزی به صورت مشترک از اجرای طرح آموزش عملی نماز کلید بهشت در شهرستان های قدس، شهریار و ملارد استان تهران، بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز؛ منصور سرگزی ضمن ارج نهادن به کار آموزش دهندگان، آنان را به قدرشناسی از خداوند متعال که توفیق علم آموزی و روشن کردن چراغ علم و دانش در دل همنوعان را به آنان عطا نموده خواند و افزود: کار با اهمیت دیگری که شما به آن همت می گمارید آشنا نمودن سوادآموزان با معارف نماز و ارتباط بهتر و مؤثرتر با خدای متعال و مهارت بهتر زیستن است.

وی از آموزش دهندگان خواست در طرح آموزش عملی نماز، سوادآموزان را در زمینه انجام و ادای صحیح افعال و اذکار نماز، آشنایی با آداب و احکام نماز و رفع شبهات، یاری رسانند.

گفتنی است با توافق ستاد اقامه نماز و سازمان نهضت سوادآموزی، طی برنامه ای سه ساله تمامی حدود ۴۰۰۰۰ نفر آموزش دهنده سازمان با فراگیری مهارت های لازم، زمینه آشنایی بیش از ۴۴۰۰۰۰ نفر سوادآموز با معارف نماز را فراهم خواهند نمود.

سال گذشته ۴۰۰۰ نفر و در سال جاری قریب به ۱۷۰۰۰ نفر از آموزش دهندگان سازمان در استان های کشور که از ابتدای مردادماه آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت، تحت آموزش قرار خواهند گرفت. همچنین قرار است با آغاز سال تحصیلی هر سوادآموز تا پایان سال تحصیلی به مدت ۲۰۰ دقیقه، آموزش های لازم در این زمینه را از آموزش دهندگان فراگیرند.