همزمان با ۱۷ شهریور، روز ملی مبارزه با بی‌سوادی، طرح عملی نماز با عنوان «نماز کلید بهشت» ویژه آموزش‌دهندگان و سوادآموزان نهضت سوادآموزی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان، در مراسم افتتاحیه این طرح که با حضور مسئولین شهرستان ارسنجان، کارکنان اداری و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در سالن تدبر آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، سیدحمیدرضا موسوی معاون پرورشی و تربیت‌ بدنی آموزش و پرورش ارسنجان گفت: این طرح با هدف تقویت و تعمیق بیشتر فرهنگ صحیح نمازخوانی با مشارکت ستاد اقامه نماز کلید خورده و در این طرح، آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی پس از گذراندن دوره ۱۶ ساعته، آموخته‌های خود را به سوادآموزان آموزش می‌دهند.

وی همچنین با اشاره به حدیث پیامبر(ص) که می‌فرمایند: «بهترین کارها در نزد خداوند نماز اول وقت است، آنگاه نیکی به پدر و مادر، و سپس جهاد در راه خدا»، از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی خواست تا تأکید بر ادای نماز اول وقت، در اولویت آموزش آنان به سوادآموزان باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام محمدی، امام جمعه موقت شهرستان ارسنجان نیز صحیح خوانی نماز را مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه در این طرح قرار است بی‌سوادان با نحوه صحیح‌خوانی نماز آشنا شوند، این طرح بسیار حائز اهمیت است.

در این طرح، آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، در یک دوره دو روزه به مدت ۱۶ ساعته، با آثار اقامه نماز، اصول هدایت مخاطبان، پاسخ به شبهات و اجرای عملی نماز با مدرسی حجت‌الاسلام اسماعیل زارع، بیشتر آشنا خواهند شد.