مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: «نماز» مهمترین و بهترین امر به معروف هست و تبیین نماز ظهر عاشورا نمادی برای تبلیغ عملی این فریضه الهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، الله شکر عبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل امروز (۲۵ شهریورماه) در گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل گفت: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز به نوعی تبعیت از کلام ائمه اطهار (علیهم السلام) است که به عنوان جامعه اسلامی پیشگام عمل به این فریضه الهی باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در زمینه شبهه افکنی در بین قشر جوان تلاش می کنند تا آثار فرایض اسلامی را کم رنگ کنند، تصریح کرد: کم توجهی به نماز یکی از اهداف دشمنان اسلام است که تبلیغ در این زمینه نیز افزایش داشته است.

عبدی، خاطر نشان کرد: پاسخگویی به شبهات نوجوانان و جوانان در بسیاری از مسایل می تواند عمل به فرایض را افزایش داده و توطئه های دشمنان را خنثی کند.

این مقام مسئول، افزود: در زمان قیام نهضت حسینی نیز با فریضه نماز پیام های متعددی به جوامع اسلامی داده و احیای این امر به معروف در نماز ظهر عاشورا متبلور شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان، عنوان کرد: «نماز» مهمترین و بهترین امر به معروف هست و تبیین نماز ظهر عاشورا نمادی برای تبلیغ عملی این فریضه الهی است.

عبدی، اذعان داشت: امام حسین (علیه السلام) با اینکه در محاصره دشمنان بود اما نماز را برپا و اقامه کرد تا بزرگترین هدف خود را برای همیشه تاریخ در واقعه عاشورا ثبت کند.

این مقام مسئول، بیان کرد: وجه عملی ترویج نماز عمل به آن توسط دبیران منتخب است و باید در برابر دشمنان از حقانیت ولایت و امامت دفاع کنیم.

وی، یادآور شد: ابو ثمامه یکی از یاران امام حسین (علیه السلام) بود که زمان نماز را گوشزد کرد و امام حسین (علیه السلام) دعا کرد که با نمازگزاران واقعی محشور شود و این راه امروز بر عهده دبیران اقامه نماز کشور است که این نقش را در جامعه ایفا کنند.