جلسه هماهنگی برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا در محل سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور اعضای ستاد برگزاری و مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار گردید.

در این جلسه عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به ارائه گزارش اقدامات انجام یافته توسط ستاد اقامه نماز در راستای تبلیغ برگزاری نماز ظهر عاشورا پرداخت.

وی اظهار داشت: هماهنگی با صدا و سیما جهت پخش تیزر نماز ظهر عاشورا، نامه ای به ائمه جماعات سراسر استان در راستای تاکید به اهمیت برگزاری نماز اول وقت در ایام عزاداری، نصب پوستر و بنر نماز ظهر عاشورا در تمامی معابر و میادین و ادارات و مساجد با همکاری شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی استان و ارسال نامه حجت الاسلام والمسلمین قرائتی خطاب به مداحان و ذاکرین حسین(ع) و جریان سازی و برنامه ریزی در جهت ترویج اذان حلقومی در هیآت مذهبی مساجد، تکایا و حسینیه ها توسط مداحان مشهور و نامی استان از جمله اقدامات مهم در راستای تبلیغ برگزاری نماز جماعت اول وقت در ایام ماه محرم و نماز ظهر عاشورا است.

در این جلسه مقرر گردید در روز عاشورا نماز جماعت ظهر و عصر در شهرستان اردبیل در ۴ نقطه اصلی شهر :پیاده راه  شهیدگاه، مسجد هاشمیه سلمان آباد، امام زاده سید صدرالدین (ع) و امامزاده نیار برگزار خواهد شد.

لازم به توضیح است که  همزمان با مرکز استان، نماز جماعت ظهر و عصر در روز عاشورا در سایر شهرهای استان نیز به امامت ائمه جمعه محترم شهرستانها اقامه خواهد گردید.