نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان در گزارشی از خبرگزاری صداوسیما مرکز چهارمحال و بختیاری نمازظهر عاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) روز پنجشنبه با حضور مردم در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری اقامه شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد گفت: دشمنان می خواهند قیام عاشورا و نهضت حسینی (ع) را فاجعه ای تمام شده بیان کنند و بگویند یاد آوری این اتقاق در ۱۴۰۰ سال پیش دیگر ضرورتی ندارد این درحالیست که تا باطل و ظلم هست پرچم آزادیخوایی و مقاومت اباعبدالحسین (ع) پا برجاست و این شور و عشق به امام حسین (ه) تا ابد در دلها ماندگار است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه باطل ستیزی روح نهضت حسینی است گفت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود جرثومه های معاویه صفت زمان هستند که با ظلم علیه مردم مظلوم و راه اندازی گروه های تروریستی همچون داعش به اسلام هراسی می پردازند و به دنبال رسیدن به مقاصد شوم خود هستند اما ما هم با برافراشته نگهداشتن پرچم اباعبدالله الحسین (ع) مقابل شمرها و یزیدیان زمان ایستادگی می کنیم.

وی در مصلی شهرکرد به بیان فرازهایی از اهداف قیام عاشورا پرداخت و برپایی و اقامه نماز ظهر عاشورا را مهمترین درس نهضت حسینی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد ایثارگری و شهادت، مقاومت و پایداری، عشق به خدا و عبودیت حق، اجرای احکام الهی و امر به معروف و نهی از منکر، زنده نگهداشتن ارزشهای الهی و جلوگیری از انحراف اسلام را از درس های مهم قیام عاشورای حسینی عنوان کرد.

مردم چهارمحال و بختیاری پس از عزاداری حسینی، در حسینیه ها، تکایا، مصلی شهرکرد نماز ظهر عاشورا رابه امامت نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اقامه کردند امامان جماعت نماز ظهر عاشورا در سراسر چهارمحال و بختیاری با بیان فرازهایی از اهداف قیام عاشورا، برپایی و اقامه نماز ظهر عاشورا مهمترین درس نهضت حسینی در قیام عاشور اعلام کردند.