همزمان با سالروز شهادت سید و سالار شهیدان، نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) در صحرای کربلا، روز پنجشنبه به امامت آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در اراک اقامه شد.  

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی ، مردم شهرستان اراک پس از عزاداری عاشورای حسینی در ظهر عاشورا، با طنین ملکوتی اذان ظهر در خیابان ها و مصلی بیت المقدس شهر اراک در صفوف به هم فشرده نماز ایستادند. حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در صف های نمازظهر عاشورا در شهرستان اراک نشانگر اهمیت آموزه های دینی نزد مردم این شهرستان و ضرورت تبیین پیام و مرام امام حسین (ع) است.

نمازگزاران عاشورایی در اراک به یاد پیشوای سوم شیعیان و یاران با وفایش اقامه نماز کردند و میثاقشان در این صفوف روحانی تعهد بر به جای آوردن نماز اول وقت و پاسداشت امر به معروف و نهی از منکر بود.

نظیر این آیین معنوی و پرشور در شهرستان های آشتیان، تفرش، فراهان، کمیجان، شازند، خنداب، خمین، محلات، دلیجان، ساوه و زرندیه نیز برگزار و ائمه نماز ظهر عاشورا در سراسر استان مرکزی با بیان فرازهایی از اهداف قیام عاشورا، برپایی و اقامه نماز ظهر عاشورا مهمترین درس نهضت حسینی در قیام عاشور عنوان کردند.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، پس از اقامه نمازظهر عاشورا نوحه ای در رثای شهادت مظلومانه امام حسین (ع) قرائت کردند و عزاداران در سوگ شهادت مظلومانه امام سوم خود اشک ماتم ریختند.