گروه اجتماعی ـ سرپرست معاونت سوادآموزی فارس از آموزش عملی نماز برای ۱۵ هزار سوادآموز در این استان خبر داد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بهزاد نوروزی چگینی، سرپرست معاونت سوادآموزی فارس در جلسه هماهنگی جهت برگزاری کارگاه آموزشی نماز که با حضور مسئولان ستاد اقامه نماز و حوزه علمیه و کارشناسان سوادآموزی برگزار شده بود، گفت: کارگاه آموزش عملی نماز با رویکرد جدید و با نگاه انگیزشی برگزار می‌شود.
وی گفت: انقلاب اسلامی همواره مبتنی و متکی به دین و آموزه‌ها و ارزش‌های دینی بوده و هست و یکی از این ارزش‌های بسیار مهم نماز و آموزش آن است.
نوروزی چگینی در ادامه از آموزش عملی نماز برای ۱۵ هزار سوادآموز در این استان خبر داد و افزود: طرح آموزش نماز برای دومین سال در استان فارس اجرا می‌شود که سال گذشته به‌صورت پایلوت فقط در شهرستان مرودشت برگزار شد، اما در سال ۱۳۹۷، همزمان با روز جهانی مبارزه با بیسوادی در ۲۱ شهر در سطح استان برگزار خواهد شد.
سرپرست معاونت سوادآموزی فارس ادامه داد: فرایند انجام این طرح به شکلی است که ابتدا اساتید حوزه علمیه به ۱۳۹۲ نفر از آموزش‌دهندگان سوادآموزی آموزشِ نماز خواهند داد، سپس آموزش‌دهندگان شیوه عملی یادگیری نماز و مسائل مربوط به آن را به ۱۵ هزار سوادآموز در سطح استان تعلیم و آموزش خواهند داد.
وی یادآور شد: هدف عمده این طرح این است که سوادآموزان نحوه صحیح وضو گرفتن و نماز خوندن را بیاموزند، سپس به فرزندان خود بیاموزند تا فرزندان آنان نیز جذب نماز و دین شوند.
سرپرست معاونت سوادآموزی فارس در پایان گفت: با توجه به اینکه این طرح سال گذشته نیز انجام شده، ایرادات آن برطرف شده و امسال با رویکردی جدید و با نگاه انگیزشی برگزار و اجرا خواهد شد.