مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل و قشقاوی دبیر شورای فرهنگی وزارت کشور عصر روز دوشنبه در دفتر مدیر کل امور اجتماعی استانداری دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل عبدی در این دیدار گزارشی از همکاری  های ستاد اقامه نماز استان با استانداری اردبیل گفت: ستاد اقامه نماز استان با استانداری همکاری تنگاتنگی داشته و از هماهنگی خوبی برخوردار هستند و ستاد اقامه نماز استان توانسته است با همکاری استانداری و مشارکت ادارات کل استان اقدامات خوبی درزمینه ترویج و توسعه ی فرهنگ اقامه نماز در سطح استان انجام ده.

عبدی در ادامه افزود : به وسیله ی این همکاری ها و پشتیبانی های استانداری ما توانسته ایم سه اجلاس استانی باشکوه را در سه سال پیاپی با موضوعات مختلف در زمینه ترویج نماز در استان برگزار کنیم و امیدورایم امسال نیز چهارمین اجلاس استانی را با همکاری همدیگر برگزار بکنیم.

عبدی در بخشی از سخنان خود به وضعیت نماز جماعت در ادات کل استان اشاره کرد و افزود : خوشبختانه با پیگیری ها و نظارت ستاد اقامه نماز در تمام ادارات کل استان نماز جماعت به امامت روحانی در اول وقت فضیلت برگزار اقامه می شود وتمام ادارات نمازخانه مستقل برای کارکنان خود مهیا کرده اند و جای بسی شکر دارد و این کار با مشارکت و همدلی مسئولین میسر شده است.

عبدی در بخشی از سخنان  خود به وضعیت مساجد و نمازخانه های بین راهی نیز اشاره کرد و گفت : تعداد ۳۷ نمازخانه بین راهی در مسیرهای مواصلاتی استان وجود دارد که خوشبختانه از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و بعضی مواصلات نیز به احداث نماز خانه نیاز ضروری دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان این دیداراز انعقاد تفاهم نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز با دستگاه های اجرائی به صورت بومی سخن به میان آورد و گفت: امسال نیز مانند سال قبل برنامه های ادارات کل  با حضور مدیران و دبیران بومی سازی می شود و در پایان سال نیز از عملکرد آنها ارزیابی به عمل خواهد آمد و گفتنی است جهت اجرائی این برنامه ها به اعتبار لازم نیاز هست که امیدواریم با مساعدت وزارت کشور و استانداری این اعتبارات برای دستگاه های اجرائی و ستاد اقامه نماز پیش بینی شود تا در اجرای برنامه با مشکل مواجه نشویم.

گفتنی است در ابتدای این دیدار قشقاوی دبیرشورای فرهنگی وزارت کشور نیز با اشاره به اینکه خدمت به نماز و ترویج آن در جامعه یک نعمت به حساب می آید و اجر دنیوی و اخروی دارد طی صحبت هایی به اصلاحیه بخشنامه ۱۷ ماده ای وزیر کشور اشاره کرد و گفت: این بخشنامه با هم فکری وزارت کشور وستاد اقامه نماز از ۱۷ به ۱۲ ماده کاهش یافته و به زودی به استانداری ها اعلام خواهد شد.