مدیرکل زندان‌های همدان گفت: عملیات بهسازی و تجهیز نمازخانه زندان های تویسرکان و اردوگاه کار درمانی نیز آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان ، حسن محمد یاری عصر یکشنبه در سومین جلسه ستاد اقامه نماز با بیان اینکه باید بهترین مکان هر زندان برای نمازخانه و اقامه نمازدر نظر گرفته شود، گفت: هرچه در راستای نماز هزینه شود باز هم کم است.

رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان همدان با پرداختن به اهمیت زیباسازی فضای نمازخانه زندان ها تأکید کرد: سال گذشته با صرف هزینه ای بیش از یک میلیارد ریال، زندان مرکزی همدان، بازداشتگاه و قبل تر از آن زندان نهاوند تجهیز و زیباسازی شدند و امسال نیز زندان جدید ملایر به طور کامل تجهیز و زیباسازی شده است.

وی ادامه داد: عملیات بهسازی و تجهیز نمازخانه های زندان های تویسرکان و اردوگاه کاردرمانی نیز آغاز شده است. محمد یاری احصاء عوامل و موانع اقامه نماز در زندان ها را به صورت یک کار کارشناسی و با فرایند مشخص خواستار شد و افزود: شناسایی نقاط ضعف و قوت و ارائه پیشنهاد در خصوص عوامل احتمالی بازدارنده از اقامه نماز در زندان ها می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای در انجام این فریضه الهی در زندان های استان داشته باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان همدان با اشاره به تأثیر پذیری مددجویان از رفتار مدیران و مسئولان زندان ها خواستار حضور پررنگ و موثر مدیران و روسای زندان ها در صفوف نماز جماعت زندان ها شد. وی افزود: متولیان امورهای فرهنگی زندان ها باید قبل از سایرین در انجام فریضه نماز اهتمام ورزیده و حضور فعالی در برپایی نمازهای جماعت در زندان ها داشته باشند.

محمدیاری توجه به آموزش نماز و احکام مربوط به آن هنگام ورود مددجویان به زندان و نیز برای سربازان جدیدالورود را دارای اهمیت ویژه ای دانست و عنوان کرد: باید کتابچه ای با موضوع احکام نماز، آموزش نماز و مسائل مبتلابه تدوین و تکثیر شده و در زندان های استان به منظور آموزش یکپارچه نماز برای مددجویان و سربازان مورد استفاده قرار گیرد.