رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اهمیت توجه به نماز در حرفه پزشکی و نفوذ کلام استادان در بین دانشجویان و دانشگاهیان افزود: وظیفه شما فقط تخصص پزشکی نیست، وظیفه شما تبلیغ دین هم هست.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ششمین  محفل انس با قرآن و اهل‌بیت(ع) که با حضور  جمعی از ائمه جماعات واستادان و مدیران در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به نماز در حرفه پزشکی و نفوذ کلام استادان در بین دانشجویان و دانشگاهیان گفت: وظیفه شما فقط تخصص پزشکی نیست، وظیفه شما تبلیغ دین هم هست. وضع نماز خوب نیست، کسی که برای امام حسین(ع) پیراهن سیاه نپوشید برای امام جواد(ع)  هم نمی‌پوشد، برای امام عسکری(ع) هم نمی‌پوشد. کسی که نماز نمی‌خواند ولی خمس می‌دهد و مکه می‌رود،  بدون نماز این‌ کارهایش ارزشی ندارد.

وی افزود: نماز علامت آخرین نخ است، این آخرین نخ دارد قیچی می‌شود و ما هم هرچه بلد بودیم گفتیم، اکنون باید شما کمک کنید، اگر نماز «الْبِرِّ» است، پس «تَعَاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ».  شما با تخصص خودتان و با نفوذ کلام و محبت خودتان، حتی با کمک مالی به دانشجویان کمک کنید. کار شما ابزاری است برای هدایت به سوی خدا. خدا به شما تخصص داده است، الحمدلله. از این تخصصتان برای خدا استفاده کنید.

حجت‌الاسلام قرائتی در ادامه با طرح پیشنهاد عمومی شدن این محفل افزود:  این جلسات را عمومی کنید تا دانشجویان و بقیه اقشار هم حضور پیدا کنند. این جلسات را توسعه دهید. شما می‌توانید انصار دین خدا باشید.  اگر هستید الحمد لله، اگر نیستید از این امکاناتی که خدا به شما داده استفاده کنید. تا نفوذ کلام دارید به نفع دین خدا عمل کنید و از نعمت علم خود استفاده کنید. این مساله مهمی است.

در پایان این مراسم، جلسه پرسش و پاسخ به سوالات مرتبط با محفل انس با قرآن و اهل بیت(ع) در حضور حجت‌الاسلام قرائتی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه حجت‌الاسلام فرهادزاده در مسجدالنبی(ص) ستاد دانشگاه برگزار شد.