سومین جلسه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز با حضور مسئول ستاد اقامه نماز استان و کارشناسان در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، سومین جلسه توسعه وترویج فرهنگ اقامه نماز با حضور مدیرکل و مسئول ستاد اقامه نماز استان و اعضاء جلسه تشکیل یافت.

در آغاز جلسه آقای برزگر مسئول ستاد اقامه نماز استان توضیحاتی در خصوص شاخص های ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ارائه نمود و سپس کارشناس نماز اداره کل اقدامات انجام یافته این اداره کل را در راستای توسعه فرهنگ نماز در واحدهای ستادی وتابعه برای حاضرین در جلسه تشریح نمود.

پس از ارائه گزارشات مربوط به جلسه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر خدایاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی طی سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت نماز و ضرورت برگزاری نماز جماعت در ادارات ستادی و تابعه گفت: ترویج فرهنگ نماز در جامعه جزو وظایف ذاتی و سازمانی این اداره کل در حوزه امور فرهنگی وهنری می باشد و ما تلاش می کنیم در این حوزه با هماهنگی روسای ادارات در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز گام برداریم و هم اینک نیز در ١٧ اداره شهرستان و مراکز تحت پوشش از جمله دانشگاه علمی کاربردی و… نسبت به تاسیس نمازخانه و برگزاری نماز جماعت اقدام شده است.

پس از بحث و تبادل نظر در خصوص مطالب مطروحه در این جلسه مقرر گردید بازدید ادواری از برگزاری نماز جماعت در ادارات انجام گیرد و یک دوره آموزشی نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی با حضور مسئولین فرهنگی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی توسط کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار گردد.