جلسه شورای نماز سروستان به ریاست امام جمعه شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس و به نقل از حجت الاسلام حسینی دبیر اقامه نماز شهرستان سروستان، جلسه شورای نماز سروستان با حضور اعضای مدعو و به ریاست امام جمعه شهرستان با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.

در ابتدای جلسه، امام جمعه محترم شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) اظهار داشتند: محرم فصل نماز و امر به معروف و نهی از منکر است.

ایشان بیان داشتند: در قتل امام حسین (ع) آتشی است که هرگز سرد نمی شود و دشمنان در تلاش برای کمرنگ کردن مجالس امام حسین (ع) می باشند.

رییس شورای اقامه نماز شهرستان با بیان اینکه هنوز در سروستان به آن ظرفیت نرسیده ایم که نماز ظهر عاشورا به موقع برگزار شود، عنوان کردند: وضعیت برپایی نماز در سروستان به همت مسئول ستاد اقامه نماز سروستان خوب است اما نباید به این قانع باشیم تا رونق بیشتری در بحث نماز داشته باشیم.

در ادامه فرماندار محترم شهرستان نیز ضمن تسلیت این ایام و  قبول عزاداریها اظهار داشتند: مهمترین رکن عبادت ما نماز است اما متاسفانه این مغفول مانده است.

نائب رئیس شورای اقامه نماز شهرستان بیان داشتند: آنچه باعث لذت بخشی نماز می شود معرفت به نماز است.

ایشان عنوان کردند: بطور کلی ما سه نوع دین داریم: اول دین در زمان پیامبر، دوم دین در زمان صحابه و تابعین که یک نوع آمیختگی در دین بود و سوم دینی که در آن اصول جای خود را به فروع داد و امروزه اینچنین است و فروع بیشتر از اصول اهمیت پیدا کرده است و یکی از این اصول نماز است.

در ادامه حاج آقا حسینی مسئول محترم محترم ستاد اقامه نماز شهرستان ضمن اشاره به آیات متعدد قرآن در بحث نماز از جمله آیات ۱۶۲ سوره انعام و ۴۵ سوره بقره بیان داشتند: نماز در قرآن و روایات و سیره ائمه معصومین خط ویژه ای برای آن ترسیم شده است و همه ما در این زمینه مسئولیم. ایشان بهترین عمل کننده به آیه شریفه «واستعینوا بالصبر و الصلوه» را حضرت زینب عنوان کردند که با همه مصیبت ها حتی نماز شب خود را ترک نکردند.

دبیر شورای اقامه نماز شهرستان یکی از ویژگی های نماز را هدایت کننده بودن نماز برای امثال کسانی چون حر عنوان کردند.

همچنین در این جلسه مقرر گردید کلیه ادارات به تعداد پرسنل خود نسبت به تهیه کتاب با موضوع نماز جهت مسابقه کتابخوانی اقدام و جهت هماهنگی و تهیه کتاب به مسئول ستاد اقامه نماز شهرستان مراجعه نمایند.