با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و دبیر ستاد اقامه نماز استان پوستر فراخوان بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی؛ جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهارکرد: بسیار مفتخریم که با همکاری ستاد اقامه نماز در این اقدام فرهنگی شریک هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین ارزش های الهی نماز است افزود: زیباترین جلوه زندگی نماز است که اگر با اعتقاد قلبی صورت گیرد برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی جاری خواهد شد.

وی با تاکید برآنکه باید در ترویج فعالیت ها دینی از ابزار های نوین بهره جست افزود: در دنیای کنونی که ابزار تبلیغات تغییر یافته دنیای مجازی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد بنابراین می توان با نگاه زیباشناسانه و عمل به وعده ها مردم را به فعالیت های دینی دعوت کرد.

مروارید افزود: می توان با بهره گیری از این ابزار نوین برای نوجوانان که وارد به سن تفکر و تعقل شده اند، این ارزش را تبیین کرد.

وی استفاده از ابزار هنر یکی از تاثیرگذارترین روش ها دانست و افزود: می توان با بهره گیری از ظرفیت عظیم شعر، داستان، نمایش، فیلم و … زیبایی کلام اهل بیت(ع) را گسترش داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پایان افزود: امیدوارم بتوانیم با برگزاری مناسب این اجلاس الگوی خوبی را در کشور پدید آوریم و ماحصل آن احیاء امر خداوند و نیز آبادانی مساجد کشور باشد.

در ادامه حجت الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی با اشاره به همکاری های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه های فرهنگی و دینی گفت: این طرح یکی دیگر از طرح هایی بود که با این اداره کل برگزار کردیم.

وی با اشاره مسابقه ساجدان عاشق گفت:  این طرح به منظور آشنایی با سبک زندگی امام حسین (ع) و یاران ایشان با محور نماز، قرآن و ولایت از نخستین روز ماه محرم در استان خراسان رضوی در دست اجرا است که با همکاری این اداره کل برگزار می شود .

حجت الاسلام سبحانی نیا اشاره کرد: روزانه به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود و در صورت شرکت کردن علاقمندان در ١۵ روز متوالی جوایزی نفیس به رسم یادبود به آنها اهدا خواهد شد.

در ادامه این مراسم از فراخوان بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز با حضور نمایندگان دستگاههای عضو رونمایی شد.