جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میناب در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میناب باحضور مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان، امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه، دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام محمد بنی خزاعی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان میناب گزارشی از فعالیتهای این ستاد در ۶ ماهه اول سال ارائه داد.
در ادامه محمد احمدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: نماز در راس و یک واجب الهی است که خداوند در پنج وعده روزانه مقرر فرموده است و از مهمترین اثرات آن تقرب به خداوند و دریافت رحمت بی کران اوست.
وی افزود: خداوند هر فریضه ای را که بر انسان واجب کرده، دارای فواید بسیار زیاد و عامل رشد و تکامل فردی و اجتماعی اوست و دانش بشری به مرور و بامطالعه و تحقیقات علمی گوشه ای از اثرات آن را دریافت کرده وخواهد کرد.
در این جلسه حجت‌الاسلام میرزا حسین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب طی سخنانی گفت: نماز آنقدر جذبه دارد که از بهترین راهها می توان دیگران را به نماز تشویق کرد و یکی از راههای تشویق و ترغیب جوانان به انجام فریضه الهی بهره بردن از ظرفیت فضای مجازی و جامعه است.
وی افزود: اگر توانستیم زیبایی های نماز و دین را نشان دهیم جوانان و نوجوانان ما جذب نماز می شوند و خودبخود فریفته شده و اجبار در نماز جواب نمی دهد و اگر توانستیم نماز را اختیاری کنیم موفقیم.
در پایان حجت‌الاسلام فروزان نژاد مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان اظهار داشت: هزینه کردن برای نماز سرمایه است و اگر مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی و مردم نسبت به نماز بی تفاوت باشند، به طور قطع نسبت به جامعه و نظام هم بی تفاوت هستند.
فروزان نژاد سپس با تأکید براینکه برای اقامه نمازدر بین مردم و فرهنگ سازی آن باید تلاش بیشتری صورت پذیرد، تصریح کرد: مسئولین،الگوهای خوبی برای تروزج فرهنگ نماز و معارف الهی هستند زیرا باحضور خود در نمازهای جماعت و نماز جمعه، مشوق دیگران به این مسئله مهم خواهند بود.
شایان ذکر است اجلاس نماز در آبان ماه جاری در شهرستان میناب برگزار می‌شود.