اجلاس نماز شهرستان اقلید با حضور حجت الاسلام محمدصادق طالبی امام جمعه محترم شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، اجلاس نماز شهرستان اقلید با حضور امام جمعه، سرپرست فرمانداری و جمعی از مدیران ادارات شهرستان، قائم مقام ستاد نماز استان و جمع پرشور مردم دیندار اقلید در سالن امام رضا (ع) آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام طالبی ضمن خیر مقدم و تشکر از سرپرست فرمانداری، مدیران ادارات و آموزش و پرورش گفت: جوانی از انصار نمازش را با پیامبر (صلی الله علیه و آله) می خواند ولی گناه و محرمات را نیز انجام می داد.

جریان را به پیامبر (ص) گفتند. پیامبر (ص) فرمود: بالاخره نمازش روزی او را از بدی و زشتی باز می دارد. طولی نکشید که دیدند آن جوان توبه کرد و دست از کارهای بد و زشتش برداشت.

وی گفت: یگانه ارتباط معنوی که مستقیم با خدا سر و کار داریم همین نماز و عبادت است. او افزود: نماز علاوه بر آنچه می خوانیم یک لوازمی هم به همراه خودش دارد. در یک کلام کل معروف در نماز نهفته است و از کل منکر تبری جسته است.

امام جمعه اقلید همچنین با روایت عمل امام علی (ع) در جنگ صفین، گفت: هنگامى که امام على (علیه السّلام) در «جنگ صفین» سرگرم نبرد بود، در میان هر دو صفِ کارزار، مواظب آفتاب بود (تا ببیند هنگام نماز فرارسیده یا نه ؟).

«ابن عباس» به ایشان عرض کرد: یا امیرالمؤمنین ! در این هنگام که مشغول جنگ هستیم این چه کارى است که انجام مى دهى؟ حضرت فرمودند: «منتظر زوال هستم تا نماز بخوانم».

ابن عباس عرض کرد: یا امیرالمؤمنین! آیا در این هنگام که سرگرم جنگ هستیم ، وقت نماز است؟ امیرالمؤمنین (علیه السّلام) فرمودند: «ما براى چه با اینان جنگ مى کنیم؟ ما فقط به خاطر نماز با آنان مى جنگیم»