به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست تخصصی نماز شناسی و شیوه های دعوت به نماز  با حضور مبلغ اعزامی از مرکز تخصصی نماز برگزار شد.

این نشست با حضور رانندگان و پرسنل پایانه مسافربری خلیج فارس بندر عباس در آن مجموعه توسط حجت الاسلام والمسلمین رحیمی برگزار شد. مبلغ اعزامی در ابتدا به ۴ ویژگی رانندگان اشاره نموده و گفت: راننده ها ۴ ویژگی دارند که شامل: هوشیار بودن ، در حرکت بودن، دل نبستن به شهرها و بیدار بودن در شب می باشد.

وی افزود: انسان ها نیز خوب است با توجه به این ویژگی ها همه جا و همیشه در راه بندگی خدا در حال حرکت و هوشیارانه راه برویم و به این دنیای فانی دل نبندیم.

رحیمی در ادامه به اهمیت نماز از منظر قرآن و روایات اشاره و تصریح کرد: ۵۰۰ آیه از آیات قرآن کریم و یک سوم روایات از ائمه راجع به نماز است و در ادیان و انبیای گذشته اولین چیز که اهمیت داده شده نماز بوده و سفارشات دینی و آخرین وصیت انبیا نیز نماز بوده است. مبلغ اعزامی به اولین ها در بحث نماز اشاره کرده و گفت: کعبه اولین نقطه ی کره زمین بود که خشک شد و اولین بنا در دنیا،  مسجد بود که توسط پیامبر (ص) ساخته شد.

وی سپس به حدیثی از امام صادق(ع) نقل کردند که ایشان فرمودند: شیعیان ما را در سه چیز آزمایش کنید: در اوقات نماز که تا چه اندازه مراقبت آن ها را دارند و در اسرار مذهبی که چگونه آنها را از دشمنان ما حفظ می کنند و در ثروتشان که با برادران دینی خود تا چه مقدار کمک و همراهی میکنند.

درپایان رحیمی گفت: هرجا اجتماع مسلمین باشد در حول محور نماز است از جمله نماز جمعه،نماز عید فطر و… .و در دین همه واجبات مشروط به نماز هستند.