مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از تجهیز و آماده سازی مساجد و نمازخانه ۳۲ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، در نشست دبیران اقامه نماز شورای حمل و نقل استان حجت الاسلام حسنی حلم با تاکید بر اهمیت نظارت بر نماز خانه مجتمع های رفاهی بین راهی خواستار همت بیش از پیش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان شد تا زمینه برای استفاده زائرین اربعین حسینی فراهم باشد.

مصطفی پناهنده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اینکه تمامی مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی استان در مسیر تردد زائران حسینی و زائران به شکل شبانه روزی فعالیت دارند، اظهار داشت: زائران می‌توانند در صورت نیاز و مواقع اضطراری از فضاها و امکانات این مجتمع‌ها استفاده کنند.

وی بر پیگیری و نظارت بر کیفیت مساجد و نمازخانه های مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی تأکید کرد و گفت: باز بودن مساجد و نمازخانه های بین راهی در زمان اوقات شرعی و پخش اذان در تمامی مراکز در دستور کار قرار گرفته است.

پناهنده ادامه داد: با توجه به پذیرش قبول خدمات از سوی صاحبان مجتمع ها لازم است در این ایام توجه به خدمات رسانی بیشتر شود. وی ابراز خرسندی کرد: خوشبختانه در سال های اخیر با توجه به بازرسی ها و نظارت های انجام شده اصلاحات و بازنگری هایی در مساجد و نمازخانه های بین راهی شده است.

مدیرکل راهداری استان همدان، تجهیز و آماده سازی مساجد و نمازخانه های بین راهی پایانه های مسافربری را از دیگر اقدامات انجام شده در ایام اربعین عنوان و خاطرنشان کرد: نظارت بر توقف اتوبوس های بین شهری در اوقات شرعی نماز برای خواندن نماز مسافران و زائران به ویژه نماز صبح و برخورد با رانندگان متخلف نیز در دستور کار است.

این مسئول بر فضاسازی محیطی این اماکن مذهبی با روش های گوناگون تأکید و تصریح کرد: با تمهیدات اتخاذ شده مجتمع های خدماتی رفاهی با تمام توان آماده خدمات رسانی به زائران اباعبداله الحسین(ع) که از سراسر کشور به استان همدان سفر می کنند، خواهند بود.