کرمان – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: فرهنگ نماز باید در جامعه ما باید به فرهنگی پیشرو و قابل توجه تبدیل شود تا در ذهن، اندیشه و رفتار ما تاثر خود را بگذارد و ما به معنی واقعی کلمه چهره های نمازی باشیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز دوشنبه در ستاد اقامه نماز استان کرمان افزود: نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه با همت تمام دستگاه های اجرایی و مردم امکان پذیر است.
وی ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه انگیزه لازم و برنامه ریزی کارشناسی شده و اصولی می خواهد و کار یک یا ۲ دستگاه اجرایی و یک ستاد نیست بلکه باید همگان به این مهم ورود کنند.
امام جمعه کرمان با تاکید بر اهمیت اقامه نماز و فراهم آوردن زمینه این مهم در جامعه تصریح کرد: هر اندازه شرایط و ضوابط نماز رعایت شود جنبه بازدارندگی و تاثیرگذار آن بیشتر خواهد بود.
وی به تاثیر اقامه نماز در زندگی فردی و اجتماعی افراد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: طبق دستورات دینی در آیات و روایت متعدد آمده است که اقامه نماز به تشکل قوی نیاز دارد لذا باید حرکت های وابسته به نماز حمایت شود.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید بر اهمیت تخصیص بودجه به ستاد اقامه نماز افزود: این ستاد در کشور شکل گرفته اما به نظر می رسد باید در استان کرمان نیز بیشتر به امر نماز توجه و عنایت شود.
وی گفت: حضور مسئولان اجرایی استان در ستاد اقامه نماز می تواند در به انجام رسیدن رسالت این ستاد کمک کند.