عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با امام جمعه شهرستان بیله سوار طی جلسه ای دیدار و گفتگو کرد و زائران اربعین حسینی (ع) را که از کشور آذربایجان آمده بودند بدرقه کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، در این جلسه عبدی مدیرستاد این استان گزارشی از وضعیت اقامه نماز ادارات کل استان ارائه کرد و گفت: به همت ستاد اقامه نماز و دستگاه های اجرایی استان نماز جماعت ظهر و عصر در تمام ادارات کل برگزار می شود و تمام ادارات نماز خانه مناسبی برای کارکنان خود مهیا و تجهیز کرده اند.

عبدی در ادامه به برنامه های مشترک میان ستاد اقامه نماز و دستگاه های اجرائی اشاره کرد و گفت : برنامه های مختلفی برای دانش آموزان، دانشجویان و کارکنان، خانواده و فرزندان کارکنان در زمینه ترویج و توسعه نماز اجرا می شود و علاوه بر آن خارج از ادارات برای سایر اقشار جامعه نیز برنامه های گوناگون در زمینه اقامه نماز اجرا می گردد.

وی در پایان به شورای اقامه نماز شهرستان ها نیز اشاره کرد و افزود: تشکیل شورای اقامه نماز در شهرستان ها به اجرای موفقیت آمیز برنامه های ترویج و توسعه نماز کمک شایانی می کند و خوشبختانه در تمام شهرستان ها این برنامه عملی شده است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جدایی، امام جمعه شهرستان بیله سوار نیز با توجه به مرزی بودن این شهرستان با جمهوری آذربایجان لزوم اجرای برنامه و همایش های مختلفی در زمینه ارزش های دینی و اسلامی و به ویژه ترویج و توسعه نماز برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی برای مردم این شهرستان برگزار شود.

گفتنی است در حاشیه این دیدار مدیر ستاد اقامه نماز استان از موکب حسینی(ع) پایانه مرزی بیله سوار بازدید کرد و در بدرقه زائران اربعین حسینی(ع) که از کشور آذربایجان به کربلای معلی مشرف شده بودند با سخنان کوتاهی آنان را به رعایت و انجام فرایض دینی به ویژه اقامه نماز اول وقت با الگو گرفتن از سرور و سالار شهیدان و تبلیغ وترویج آن در کشور خودشان دعوت کرد.