دوره آموزش و توانمند سازی شیوه های انس با کودکان و نوجوانان با نماز ویژه مربیان مراکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و مدیر کل این مدیریت امروز صبح برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، در این جلسه عبدی مدیر این ستاد هدف از اجرای این دوره را ایجاد زمینه مناسب برای ترویج توسعه فرهنگ نماز در میان مربیان مراکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ارتقاء بینش و دانش مربیان کانون نسبت به معارف نماز و آموزش در میان کودکان و نوجوانان و ارتقاء توانمندسازی و مهارت عملی مربیان به منظور انس کودکان و نوجوانان به نماز دانست و افزود: ظرفیت خوبی در کانون وجود دارد و باید از این ظرفیت در جهت پرورش و شکوفایی استعدادهای خوبی که در کودکان و نوجوانان وجود دارد استفاده کرده  و حرکت آنان را به سوی نماز سوق داد.

عبدی در ادامه افزود :مربیان کانون ها می توانند با استفاده از زبان هنر از جمله قصه گویی و داستان پردازی ,نمایش فیلم و تئاتر که یکی از ابزار آموزش نماز است کودکان و نوجوانان را با نماز آشنا کرده و زمینه ترویج و توسعه نماز را در بین آنان فراهم کنند.

عبدی در پایان سخنان خود به آیه الذین ان مکناهم فی الارض اقاموالصلاه و …. اشاره کرد و گفت: مدیران مراکز کانون ها نیز در زمینه ترویج و توسعه نماز وظیفه دارند و مسئولیت بزرگی بر دوش آنان نهاده شده است و باید از امکانات خود استفاده کرده و برنامه های متنوعی با موضوع نماز و با زبان خود کودکان جهت آشنایی آنان با نماز در مراکز کانون ها اجرا کنند.

در ادامه این دوره حجت الاسلام و المسلمین جابری استاد اعزامی از مرکز تخصصی نماز قم نیز با سخنانی مربیان مراکز کانون را به ترویج و توسعه نماز درمیان کودکان و نوجوانان فرا خواند و گفت: مربیان باید جهت دعوت به نماز و ترویج اقامه نماز در کانون باید

آموزش های لازم را فراگیرند و با شیوه های دعوت به نماز آشنا شده تا بتوانند زمینه ترویج و توسعه نماز را در مراکز برای کودکان و نوجوانان فراهم کنند.