مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی گفت: باید طلاب و روحانیان با توجه به ذائقه نسل جدید، مهارت‌های تبلیغی خود را ارتقا داده و آموزش‌های لازم در این زمینه را فراگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام رضا احمدی فر، مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، در نشست کمیته روحانیت ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان، بر اجرای برنامه مشترک بین سه نهاد حوزه علمیه، دانشگاه و آموزش و پرورش تأکید کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری مشترک نمایشگاه دهه فجر می‌تواند اقدام مؤثری در این زمینه باشد، افزود: برگزاری نمایشگاه مشترک دهه فجر می‌تواند اقدام شایسته‌ای در راستای تقویت وحدت بین سه نهاد حوزه علمیه، دانشگاه و آموزش و پرورش باشد.

حجت‌الاسلام احمدی فر ادامه داد: پیشنهاد می‌شود دهه فجر امسال نمایشگاه چهل‌سالگی انقلاب به‌صورت تلفیقی بین این سه نهاد برگزار شود تا نسل جدید بیش از پیش با انقلاب و نظام و خدمات آن آشنا شود.

وی با تأکید بر اینکه باید کارهای پخته از سوی حوزه و دانشگاه انجام شود، اضافه کرد: در این نمایشگاه شایسته است هر غرفه یک راوی داشته باشد تا در قالب عکس و دست‌نوشته و اسناد موضوعات مربوط به هر غرفه را برای مردم توضیح دهد.

حجت‌الاسلام احمدی فر خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه انقلاب در داخل مدارس علمیه یا داخل دانشگاه تنها مخاطبان خاص خود را خواهد داشت و مردم عادی بهره چندانی از این نمایشگاه‌ها نمی‌برند؛ ازاین‌رو باید نمایشگاه‌های مزبور در تمام شهرستان‌ها و در جایی که در معرض استفاده عموم و سایر اقشار جامعه هم قرار گیرد، برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تقویت مهارت‌های ارتباط‌گیری با کودکان، نوجوانان و جوانان از سوی طلاب و روحانیان، اظهار کرد: با توجه به ذائقه نسل جدید، باید کار تبلیغی با نوجوانان و جوانان امروزی به طلاب و روحانیان آموزش داده شود و در این زمینه به کارهای سطحی اکتفا نکنیم.