رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان از افتتاح ۱۰ مسجد و نمازخانه بین راهی در این استان همزمان با برگزاری اجلاس سراسری نماز خبر داد.

«حجت الاسلام محمدرضا شمس الدین» در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان از افتتاح ۱۰ مسجد و نمازخانه  همزمان با برپایی بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در استان سمنان خبر داد و گفت: اجلاس سراسری نماز، ۱۴ آذر ماه با پیام مقام معظم رهبری و با سخنرانی رئیس جمهور در دانشگاه سمنان گشایش می یابد.

 وی بیان کرد:همزمان با افتتاح تعدادی از پروژه های استانی، ۱۰ مسجد و نمازخانه بین راهی و در ادارات به بهره برداری می رسد و مدارس استان نیز با اعتباراتی که در نظر گرفته شده  به نماز جماعت مجهز می شوند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان اظهار کرد: همزمان با برگزاری اجلاس سراسری  نماز و از یک ماه گذشته ۴۰۰ نشست دانش آموزی در استان در زمینه نماز کلید خورده است و ۷۰ مبلغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مدارس داخل روستاها اعزام شده اند.

وی برگزاری جلسات آموزشی و کارگاههای آسیب شناسی مشکلات مساجد استان و اتاق فکر را یکی دیگر از برنامه های جانبی نام برد که همزمان با اجلاس سراسری نماز برگزار می شود و افزود: این نشست های ترویجی و تبلیغی در زندان ها و مراکز بهزیستی استان هم برپا می شود.

شمس الدین گفت: به طور قطع این نشست‌ ها و اجلاس‌ها که هر سال در یک استان برگزار می شود، به طور قطع آثار و تبعات مثبتی در رونق مساجد و تجهیز آنها و نیز اهتمام به موضوع نماز دارد، علاوه بر این برگزاری چنین اجلاس هایی موجب می شود، به مراکزی که در امر ترویج نماز سهم بزرگی دارند از جمله مساجد تا عوامل اجرایی همچون امام جماعت اهتمام ویژه ای صورت گیرد.