به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی در گزارشی روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان محلات عنوان کرد: جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش با موضوع شیوه‌نامه طرح حفظ قرآن کریم با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

لیلا بهرام‌بیگی کارشناس قرآن، عترت و نماز در رابطه با مراحل اجرای طرح حفظ جزء سی‌ام در مدارس سه مقطع ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان و شیوه اجرای آن در مدارس، اجرای طرح مصباح الهدی با محوریت شناخت معصوم سوم حضرت علی (ع) و طرح تعمیق و تقویت فرهنگ اقامه نماز با حضور ائمه جماعات روحانی در مدارس مباحثی را مطرح کرد.

در این جلسه مصوب شد توزیع پوستر طرح حفظ جزء سی‌ام و طرح مصباح الهدی بین مدارس سه مقطع صورت پذیرد و جلسه‌ای برای توجیه مدیران مدارس برگزار شود.

در این راستا مقرر شد کارشناس قرآن، کارشناس آموزش ابتدایی و مدیر دارالقرآن در مدارس جهت اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان و فرهنگیان حضور یابند. ثبت مشخصات مجریان طرح در سامانه و اپلیکیشن مربوطه، برگزاری جلسات توجیهی برای مجریان طرح در دارالقرآن امام خمینی (ره)، تأمین و توزیع کتابچه و اقلام آموزشی طرح بین مجریان، استفاده از فرصت زنگ‌های قرآن، هدیه‌های آسمانی و نماز برای آموزش محفوظات در مدارس ابتدایی و زنگ قرآن، تفکر و نماز در مدارس متوسطه از دیگر مصوبات این جلسه بود.