دوره آموزشی ۱۸ ساعته پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور مدیر وکارشناس ستاد اقامه نماز استان وحدود ۳۰ نفر از روحانیون خواهر و برادر بومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام دوره آموزشی ۱۸ ساعته پیشگیری از آسیب های اجتماعی(اعتیاد) با حضورمدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز استان و حدود ۳۰ نفر از روحانیون خواهر و برادر بومی به مدت دوروز از تاریخ ۲۶/۹/۹۷ الی ۲۷/۹/۹۷ در محل سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی استان ایلام در حال بر گزاری است.

در ابتدای این دوره آموزشی رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به ضرورت اجرای این دوره آموزشی گفت: نقش نماز به عنوان پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مهم است و اگر اقامه نماز در جامعه به طور کامل احیا شود شاهد این همه ناهنجاری های اجتماعی نخواهیم بود. بنابراین از نقش و اهمیت نماز و حضور در مساجد به عنوان متغیری که می­تواند عاملی بازدارنده در سطح خرد و کلان باشد. به گونه­ ای که فردی که با مسجد نماز رابطه داشته باشد، به مراتب آسودگی خاطر بیشتری دارد و می­تواند با افرادی در تعامل باشد و راهنمایی بگیرد که زندگی­ شان را با حضور در مساجد و نماز و فرایض الهی مزین کرده­ و همین باعث می­شود تا کمتر به کارهای خلاف کشیده شود.

وی گفت :شناخت آسیب-های اجتماعی و راه های درمان و اصلاح آنان می­تواند در اصلاح، فرد، خانواده و جامعه بسیار مؤثر باشد.