سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان در سالن همایش سازمان انتقال خون با حضور حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و دبیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام سبحانی نیا ضمن بیان مهارت ها و شیوه های جذب به نماز به موضوع مدیریت دینی در دستگاه های اجرایی پرداختند و افزودند: دین اسلام از جهات گوناگون در عرصه مدیریت و دانش آن نقش ایفا می کند و در مدیریت دینی تنها از قرآن و سنت و سیره استفاده نمی کند بلکه از علوم و فنون و تجارب بشری که با عقلانیت هماهنگ است نیز بهره می گیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید به دنبال بهترین راهکار برای جذب حداکثری باشیم تا بتوانیم فرهنگ اقامه نماز را با بهترین روش مدیریتی در جامعه نهادینه کنیم. مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: داستان های پیامبران (علیهم السلام) در قرآن راه مدیریت صحیح دینی را به ما می آموزد. خداوند این آیات را به پیامبرش نازل کرد و فرمود: نخست آن را برای مردم تلاوت کن، سپس آنها را تعلیم کتاب و حکمت ده و تزکیه شان نما، آن جا که جای تبلیغ است، تبلیغ و آنجا که جای تبیین است ، تبیین کن.

لذا باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر قرار است کسی را به نماز دعوت کنیم همه جوانب کار را در نظر بگیریم که عمل ما منجر به تهدید برای شخص و یا افراط و تفریط در جذب نشود.