شورای اقامه نماز اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز شنبه ۲۲ دی ماه سال جاری با حضور حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان و اعضای شورای اقامه نماز در سالن جلسات آن اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان ضمن خیر مقدم گزارشی از فعالیت های انجام شده در رابطه با نماز ارائه کرد.

وی با اشاره به برگزاری نماز جماعت در آن اداره کل و حضور مستمر کارکنان در آن و عدم تداخل جلسات داخلی و خارجی آن شرکت با وقت اذان و نماز جماعت، به برنامه های آتی آن شرکت در جهت نهادینه کردن فرهنگ نماز در بین کارکنان پرداخت.

در ادامه حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری( سلام الله علیها) درباره مقام و منزلت حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) مطالبی را بیان نمود.

وی با اشاره به آیات و روایات وارده در مورد نماز خصوصاً تأثیر آن اظهار داشت اقامه نماز در جامعه موجب کاهش آسیب های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، فساد و فحشا می گردد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی) به اجلاس ۱۳ نماز مبنی بر تشکیل هیئت نظارت و ارزیابی دستگاههای اجرایی، ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بین کارکنان دستگاههای اجرایی را از اهداف تشکیل این هیئت دانست.

حجه الاسلام رنجبر با اشاره به آیه «فخلف من بعدهم خلف أضاعوا الصلوه و اتّبعوا الشهوات» بی توجهی به اقامه نماز را عامل افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست.

در ادامه جلسه از فعالین نماز اداره کل هواشناسی استان تقدیر شد.

در پایان حجه الاسلام رنجبر از زحمات مدیر کل و دبیر اقامه نماز سابق اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اهدای لوح تقدیرکرد.