بندرعباس – ایرنا – مدیر مرکز تخصصی نماز گفت: به گفته شماری از دادستان های کشور افزون بر ۹۰ درصد زندانیان کسانی هستند که رابطه ای با نماز نداشته اند، نتیجه کاهش بودجه های فرهنگی افزایش زندانیان است و آن بودجه را باید در زندان ها هزینه کنیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اصغر آیتی شامگاه شنبه در پنجمین اجلاس استانی نماز هرمزگان اظهار داشت: نماز بیمه معنوی بشر در برابر خطرهای روحی و گناهان است و اینکه در طول شبانه روز پنج مرتبه نماز بر افراد واجب شده نشان دهنده اهمیت آن است.
وی ادامه داد: برخی واجبات تنها یک بار در طول سال واجب شده ولی نماز هر روز باید اقامه شود و در هیچ شرایطی ساقط نمی شود.
حجت الاسلام آیتی اضافه کرد: برای داشتن نسلی سالم و تربیتی موفق باید بر اقامه نماز اهتمام داشته باشیم و این موجب کاهش بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی می شود.
مدیر مرکز تخصصی نماز خاطر نشان کرد: کمتر از ۱۰ درصد قشر تحصیل کرده جامعه در رابطه با نماز مطالعه دارند و همچنین این فریضه الهی در اولویت برخی مسوولان قرار ندارد ، برای دعوت به نماز باید با اصلاح روش های خود ابتدا معارف نماز را برای مخاطب بیان کرده و سپس از احکام آن بگوییم.
حجت الاسلام آیتی خاطر نشان کرد: در پاسخ به برخی مسوولان یا افرادی که می گویند نماز را نباید حکومتی کرد باید گفت نماز حکومتی است،پیامبر (ص) به عنوان رییس و الگوی جامعه اسلامی نماز را اولویت حکومت معرفی و بر اساس آن عمل می کند.
حجت الاسلام آیتی گفت: از سوی دیگر برای اقامه نماز ریشه ای کار نمی شود و شاهدیم برای ساختمان و دیوار مسجد هزینه فراوانی می شود ولی برای ساختن کسانی که باید به مسجد بروند هزینه نمی کنیم.
وی ادامه داد: انسان به طور فطری به نیایش نیاز دارد و بهترین و عالی ترین شیوه پاسخگویی به این نیاز هم نماز است.
مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان هم در این نشست اظهار داشت: این برنامه برای تجلیل از اداره ها و نهادهای فعال در زمینه تروج فرهنگ نماز برپا شده است.
حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد ادامه داد: برخی اداره ها مستند کارهای انجام داده خود را برای ارزیابی زودتر ارسال کرده اند که این به معنی فعالیت نداشتن بقیه نیست.
وی ادامه داد: لوح تقدیر ۲۱ نفر از مدیران آماده است که در نشست شورای اداری تجلیل می شوند، همچنین۵۱ نفر از فعالان نمازی در ستاد اقامه نماز مورد تجلیل قرار می گیرند.