اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش کردستان دوره توانمندسازی ائمه جماعت و مدیران مدارس متوسطه اول و دوم طرح مبین برای مدارس شهری و روستایی شهرستان بیجار برگزار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از بیجار، دوره توانمندسازی ائمه جماعت روحانی و فرهنگی مدارس سطح شهر و روستا و دوره توانمندسازی ویژه مدیران مدارس متوسطه اول دختران و متوسطه دوم پسران طرح مبین مدارس سطح شهر و روستا با همکاری اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل و با حضور مدیر و معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان، مدیران مدارس و امامان جماعت مدارس در سالن اجتماعات دبیرستان اندیشه برگزار شد.

سید مجید احمدی معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان در ابتدایی این دوره های آموزشی به بیان راهکارهای عملی برای گرایش دانش آموزان به نماز و پر نشاط شدن فضای مدارس در وقت نماز پرداخت.

وی با اشاره به نقش امامان جماعت در هدایت دینی نوجوانان، افزود: با توجه به هجمه‌های غیراخلاقی که امروز جامعه نوجوان و جوان را تهدید می‌کند، این طرح برای ائمه جماعات مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم متناسب با شرایط دانش‌آموزان مناطق و نواحی مختلف در سطح استان تدارک دیده شده است.

احمدی گفت: توانمندسازی روحانیون در پاسخ به شبهات دینی روز نوجوانان و جوانان و خانواده های آنان در رابطه با نماز از دیگر اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.

در ادامه حجت الاسلام سهرابی از اساتید حوزه ضمن تشریح راهکارهای عملی جذب مخاطب و دانش آموزان بیان داشت: از آنجا که نماز به عنوان مهم‌ترین فریضه دینی است و از طرفی بستر تربیتی لشکر بزرگ دانش‌آموزان در اختیار آموزش وپرورش است لذا دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است.

ایجاد زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در میان دانش آموزان و خانواده های آنان، ارتقاء توانمندی و مهارت عملی ائمه جماعات مدارس  به منظور انس دانش آموزان به نماز وگفتمان سازی و تبیین درست معارف دینی و از اهداف برگزاری این دوره می باشد.

لازم به ذکر است که این دوره آموزشی با همکاری ستاد اقامه نماز، معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بیجار برگزار شده است.