شورای اقامه نماز شهرستان هریس تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی؛ در این جلسه که با حضور اعضای شورای اقامه نماز شهرستان هریس و همچنین اعضای شورای اداری ابتدا حجه الاسلام والمسلمین احمدی امام جمعه و رئیس شورای اقامه نماز هریس ضمن خیر مقدم به مدعوین یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حاکمیت صالحین دانست و افزود : در تمام ادارات جمهوری اسلامی ایران نماز اول وقت به جماعت برگزار می شود و این نشانه حکومت صالحان است. اما عزیزان مواظب باشید چون قرآن یک نگرانی دارد و آن این که «فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أ‌َضَاعُوا الصَّلاه وَ اتَّبَعُوا الشَّهَوَاتِ» مبادا روزی بیاید که جانشینان شما نماز را ضایع بکنند و ما باید مواظب بچه ها و جوانان باشیم تا بی نماز بار نیایند و این وظیفه همه بخصوص اموزش و پرورش است.

ضیایی مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در ادامه گفت : عزیزان اقامه نماز یعنی چه؟ منظور از اقامه یعنی خود نماز بخوانیم اینکه همه مسلمانان نماز می خوانند اقامه نماز ۴ رکن دارد تمهید ـ ترویج ـ تعلیم ـ تعمیق و خدا به کسی که در روی زمین تمکن بهش داده باید به این چهار رکن عمل کند.

ضیایی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد به قول شهید مطهری  فعالیت های انسان دو نوع است التذاذی و تدبیری، التذاذی اینکه فوری نتیجه اش را ببیند و تدبیری انکه در آیند نتیجه دهد و ما باید در تربیت فرزندان این مرز و بوم فعالیت تدبیری انجام دهیم و از هم اکنون نمازخوان بار بیاوریم که در آینده نبیجه اش را ببینیم بچه ای که نماز خوان بار می آید در اینده دزدی نمی کند، به نامحرم نگاه نمی کند و از این کارهای مثبت …

در پایان از افرادی که در امسال برای نماز فعالیت بیشتری انجام داده بودند تجلیل شد.