مسئول ستاد اقامه نماز خوزستان گفت: مساجد نباید محدود به مسائل عبادی شوند و در کنار نماز به مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه ورود کرده و برای مساجد پیوست فرهنگی تعریف کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر خوزستان در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، امروز در محل ستاد اقامه نماز اهواز برگزار شد.

در این مراسم سید موسی بلادیان مسئول ستاد اقامه نماز خوزستان اظهار داشت: پژوهشگران و فعالان حوزه نماز باید  نقش یاوران فرهنگی را داشته و در محله و خانواده خود مردم را به نماز دعوت کنند.

وی افزود: حضور در نماز اول وقت و عامل بودن به این فریضه بزرگترین و بهترین شیوه دعوت است. نماز نقش ویژه و ارزنده‌ای در رشد و تعالی خانواده‌ها دارددر واقع  خانواده سالم؛ خانواده اهل نماز و تقوای الهی است.

مسئول ستاد اقامه نماز خوزستان گفت: جهان استکبار در تلاش است که نماز و مساجد را از جامعه حذف کند و این از سیاست‌های مشخص دشمن است بنابراین جوانان اهل نماز اجازه ندهند دشمن به مقاصد خود دست پیدا کند.

وی اظهار داشت: مساجد نباید محدود به مسائل عبادی شوند بلکه در کنار نماز به مسائل  اجتماعی و فرهنگی جامعه ورود کرده و برای مساجد پیوست فرهنگی تعریف کنند زیرا مسجد محل تربیت و ساخته شدن است.

بلادیان بیان داشت: مساجد باید برای ورزش، مطالعه و تفریح جوانان برنامه داشته باشد، اگر حدود شرعی رعایت شود چه اشکالی دارد مراسم‌های ازدواج جوانان در مساجد برگزار شود.

وی گفت: نماز شور و نشاط فردی و اجتماعی ایجاد و جامعه را از آسیب‌ها مصون نگه می‌دارد و مسئولان فرهنگی به ویژه مسئولان دانشگاه و مدارس در فرهنگ سازی نماز نقش ویژه‌ای دارند.

مسئول ستاد اقامه نماز خوزستان ادامه داد: در این چهل سال در حوزه نماز اقدامات مناسبی انجام شده است و این عملکرد قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست. قبل انقلاب وزیر آموزش و پرورش کشور یک خانم بهایی بود که ضدیت مشخص با اسلام داشت.

به گزارش تسنیم؛ در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر از پژوهشگران برتر حوزه نماز که آثار خود را به  بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز ارسال کرده بودند، تقدیر شد.