گفتمان دینی با موضوع نماز عامل کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان اردستان یکشنبه ۷ بهمن ماه سال جاری با حضور کبریائی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان، شعبانی فر دادستان شهرستان و ۱۰۰ نفر از دانش آموزان در هنرستان شهید مدنی اردستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در این گفتمان شعبانی فر دادستان شهرستان با بیان این که منشأ تمام انحرافات و کجروی ها و علّت تمام نابسامانی ها در آسیب دیدن ارتباط انسان با خالق هستی است افزود زمانی که رابطه ی انسان به هر دلیلی با خداوند قطع گردد، اینجا نقطه ی آغاز انحراف و سقوط بوده و همین عامل باعث آسیب دیدن دیگر محورهای ارتباطی می شود.

وی همچنین گفت فردی که به دلیل غفلت از یاد خدا، حب دنیا، آرزوهای زیاد، فراموشی مرگ، خود پرستی، خود برتر بینی، غرور و خودخواهی و… از ارتباط با خدای خود محروم گردید به طریق اولی به ارتباط خود با دیگران و با محیط پیرامون آسیب زده و شاهد بروز انواع ناهنجاری ها در حوزه فردی و اجتماعی خواهیم بود.

دادستان شهرستان اردستان با اشاره به آیات و روایات، افزود نماز آگاهانه، خالصانه و عاشقانه می تواند باعث جلوگیری، درمان و کاهش آسیب های اجتماعی گردد.

در ادامه جلسه تعدادی از دانش آموزان سؤالات خود را پیرامون نماز مطرح کردند و شعبانی فر دادستان شهرستان به آنان پاسخ داد.