شورای اداری شهرستان دیواندره با حضور سرپرست ستاد اقامه نماز استان، فرماندار، امام جمعه، مدیران و مسئولین و تعدادی از روحانیون منطقه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ آقای توان فرماندار شهرستان دیواندره ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: نماز از شاخص های نظام است و همه ما آن را به عنوان یک اصل قبول داریم پس باید در ادای سر وقت این فریضه الهی کوشا باشیم.

آقای توان در ادامه گفت: اولین وظیفه مسئولان ترویج فرهنگ اقامه نماز است که با انجام این فریضه واجب الهی بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل خواهد شد.

آقای عظیمی سرپرست ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تشکر از تشکیل شورای اداری با موضوعیت ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه در قرآن ۹۰۰ بار از کلمات مرتبط نماز نام برده شده است گفت: همه موظفیم در اقامه نماز جماعت اول وقت که ما را از فحشاء و منکرات دور می کند تلاش کنیم.

وی بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین اقشار مختلف جامعه بویژه کودکان و نوجوانان تاکید کرد و افزود: دعوت به نماز نباید بصورت اجباری صورت گیرد، بلکه روش های مختلف از جمله برگزاری مسابقات حفظ آیات  نمازی ،برگزای  مسابقات نقاشی و کتابخوانی با موضوع نماز و الگوسازی می تواند موجب تشویق اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان به سمت نماز شود.

آقای عظیمی در ادامه گفت: با همین امکانات موجود می توانیم کارهای برجسته ای انجام دهیم و حتماً نباید منتظر ابلاغ اعتبارات ویژه و امکانات خاص باشیم.