نشست آموزش خانواده با موضوع شیوه ها و مهارت های دعوت فرزندان به نماز اصفهان شنبه ۴ اسفند ماه سال جاری با حضور حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان  و ۸۰ نفر از اولیاء دانش آموزان دبستان کوثر در محل خانه فرهنگ محله آزادان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان در این جلسه حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به اهمیّت و جایگاه رفیع نماز در میان احکام اسلامی مطالبی را پیرامون جذب و ترغیب نوجوانان و جوانان به نماز بیان نمود.

وی با اشاره به آیات و روایات اقامه نماز را وظیفه همه انبیاء دانست و افزود نماز محور پذیرش همه اعمال در دنیا و آخرت است. حجت الاسلام رنجبر با اشاره به این که همه ما آرزوی خوشبختی و سعادت فرزندانمان را داریم به تبیین و تفسیر کلمه فلاح با توجه به آیات سوره مؤمنون و سوره أعلی پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در آذر ماه سال جاری با عنوان شیوه ها و مهارت های دعوت فرزندان به نماز افزود نماز خواندن والدین در حضور فرزندان، خوش برخوردی و محبت آنان به فرزندان و بردن آنان به مسجد می تواند نقش بسزائی در فرهنگ سازی و نهادینه کردن اقامه نماز در جامعه اسلامی داشته باشد.

وی با اشاره به آیه شریفه «من أعرض عن ذکری فانّ له معیشه ضنکا» مصداق ذکر را با توجه به آیه شریفه« أقم الصلوه لذکری» نماز دانست و افزود اقامه نماز راه برون رفت از مشکلات و سختی ها و از بین برنده نگرانی ها در جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام رنجبر همچنین با اشاره به دو آیه شریفه« خذوا زینتکم عند کل مسجد» و« المال و البنون زینه الحیوه الدنیا» به والدین توصیه کرد به همراه فرزندانشان در نماز جماعت مسجد شرکت کنند.

وی با اشاره به سه اصل فراموش شده درباره نماز افزود نماز باید اوّل وقت، به جماعت و در مسجد اقامه شود.