با هم افزایی و همکاری معاونت فرهنگی استان قدس رضوی، اداره کل راه آهن خراسان، ستاد اقامه نماز و شرکت مهتاب سیر جم  دومین مرحله طرح راه روشن در قطار مشهد، اهواز در روز ولادت باسعادت حضرت زهرا سلام الله علیها با حضور مسئولین آغاز گردید.  

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی؛ با هم افزایی و همکاری معاونت فرهنگی استان قدس رضوی، اداره کل راه آهن خراسان، ستاد اقامه نماز و شرکت مهتاب سیر جم دومین مرحله طرح راه روشن در قطار مشهد، اهواز در روز ولادت باسعادت حضرت زهرا سلام الله علیها با حضور مسئولین آغاز گردید.

در این طرح با استقرار یک روحانی در مسیر رفت و برگشت که از روحانیون خادم یار آستان قدس و یاوران نماز می باشد در طول سفر برنامه های مختلفی با همکاری مسئولین قطار اجرا خواهد شد، اقامه نماز جماعت در سه وقت برگزاری مسابقه کتابخوانی همراه با اهدا جوایز ارائه خدامات مشاوره دینی و پاسخگویی به سوالات احکام شرعی اجرا برنامه کودک و نماز برای کودکان پخش چندین کلیپ زیبا در حوزه نماز و زیارت.

ضمنا در آغاز این حرکت فرهنگی دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی ضمن تشکر از همه نهادها و سازمانهای حمایت کننده از این طرح یادآور شد: علت ادامه این برنامه در مسیر مشهد اهواز و بالعکس موفقیت این طرح در سال گذشته در مسیر مشهد بندرعباس بود که بااستقبال زائرین و مسافرین روبرو شد.

همچنین ایشان بیان داشت: درهر سفر حدود ۶۰۰ مسافر در قطار حضور دارند و مسافرین در حدود ۲۷ ساعت زمان سیر قطار از مبدا به مقصد از خدمات فرهنگی  قطار استفاده می نمایند.