عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در دوره آموزشی دبیران ستاد اقامه نماز فرودگاه‎های کشور با بیان اینکه باید مفهوم نماز را در میان مدیران و کارکنان فرودگاه‎ها تبیین کنیم تاکید کرد که باید راه‎های متنوع برای ایجاد علاقه‎مندی و گسترش فرهنگ نماز شناسایی شود.

به گزارش روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری در دوره آموزشی دبیران ستاد اقامه نماز فرودگاه‎های کشور با بیان این مطلب عنوان کرد: نماز بالاترین حلقه اتصال بنده به خداوند است. هر انسان با زبان خود با خداوند صحبت می‎کند ولی نماز وجه تمام و کمال ارتباط با خداست.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‎ها افزود: انسان باید بر کارآیی نماز خود آگاه باشد و اگر در منزلی نماز به معنای واقعی برقرار باشد آن خانواده عاقبت به خیر می‎شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر مدیران دغدغه نماز داشته باشند، کارکنان نیز به نماز گرایش پیدا می‎کنند، گفت: گرایش به نماز نباید به وظیفه‎ای صوری تبدیل شود و اگر دبیران ستاد اقامه نماز، این وظیفه را تنها یک ابلاغ بدانند شأن این کار بزرگ را درک نکرده‎اند.

اسفندیاری با تاکید بر اینکه ابتدا باید مفهوم نماز را در میان مدیران فرودگاهی تبیین کرد، گفت: من مخالف بخشنامه‎ای شدن اقامه نماز هستم؛ بلکه باید با یادآوری آیات قرآن و احادیث درباره نماز آن را درونی کنیم و از راه‎های مختلف برای گسترش فرهنگ نماز استفاده شود.

گفتنی است، این دوره آموزشی با همت ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و با حضور ۳۰ دبیر ستاد اقامه نماز فرودگاههای کشور، امروز، ۸ اسفند، در فرودگاه مهرآباد برگزار و در پایان با اهدای لوح تقدیر از فعالیت این ۳۰ دبیر قدردانی شد.